SC Blue Bucks Kolín - NED Hockey Nymburk 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

31. 10. 2001

Ve 13. kole nastoupil Nymburk na ledě svého největšího rivala Kolína. Hosté nezopakovali svůj výkon ze zápasu s Mladou Boleslaví a celkem jednoznačně prohráli 1:4.

Branky: 20. Král, 21. Pomichálek (Turyna), 27. Pomichálek (Vagnknecht), 30. Pomichálek (Vagnknecht) - 25. Jeník (Černý)
Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý
Vyloučení: 6:11, navíc Kosejk, Halouska (oba Nbk) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváků:
Sestava Nymburka: Kremina (6.-8. min. Sejrek) - Kosejk, Zeman, Kos, Halouska, Krejčík, Nedbal, Farář - Dvořák, Kocman, Lukeš - Langer, Turinský, Černý - Jeník, Skořepa, Jelínek - Bartoníček
Třetiny: 1:0, 3:1, 0:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 4:1

V úvodní třetině předváděli nymburští velmi nervózní hokej plný nepřesností. Kolínští se dostali do sedla sérií přesilovek, z nich ovšem ani jednu nevyužili. Naopak se paradoxně radovali v oslabení, když těsně před první sirénou ujel Král a nadvakrát protlačil puk za Kreminova záda.
Gól do šatny domácí povzbudil a hned po návratu z kabin se radovali podruhé. Lukeš před vlastní brankou namazal Turynovi, který prodloužil na Pomichálka a ten lehce zvýšil na 2:0. Jiskřičku naděje vykřesal pro hosty Jeník, když bombou z mezikruží snížil na rozdíl jedné branky. Naděje však žila jen dvě minuty. Pak udělali za brankou neuvěřitelnou chybu Kremina se Zemanem a pro Pomichálka již nebyl problém trefit prázdnou bránu. Při dalším střídání pak Pomichálek svůj hattrick dokončil. Vagnknecht na sebe nalákal oba nymburské obránce a hrdina zápasu proti Kreminovi nezaváhal.
Závěr zápasu nymburští totálně neunesli. Během posledních pěti minut poslal hlavní rozhodčí Vampola za katr pět nymburských hráčů !!!