SC Kolín – NED Hockey Nymburk 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

18. 12. 2016

Ve 22. kole prohráli nymburští hokejisté na ledě Kolína.

Domácí Kolín nenechal nic náhodě a do branky nasadil extraligového gólmana Pardubic Růžičku. I do útoku se domácí posílili, když nastoupil po zranění se vracející další extraligový hráč Pardubic Starý a z americké juniorky vracející se Kusý. Naproti tomu Nymburk je po odchodu Arnošta a Josefuse oslaben, a když nedorazili hráči juniorské Sparty, musel po čtrnáctidenní nemoci nastoupit v útoku obránce Loučka.
Přesto Nymburští začali velmi sympaticky a aktivně a ze začátku zápasu měli mírnou převahu. Obrana domácích však pracovala spolehlivě a do vyložené šance hostující hráče nepustila. S postupujícím čase se hra vyrovnávala, až začali mít více ze hry domácí. Ti zahrozili nejprve Kusým, Malým a Starým, z gólu se však radoval až Krajňák, který se prosmýknul kolem obránce a miniaturní mezírkou dokázal propasírovat puk za záda Brázdila. V závěru třetiny došlo k vůbec prvnímu vyloučení v zápase, kdy byl vyloučen nymburský Saňa. Domácí se usadili v útočném pásmu hostí a v poslední vteřině trestu dokázali vstřelit gól, když Černého ránu tečoval Panna. Do konce třetiny v tu chvíli zbývalo osm vteřin.
Druhá třetina příliš pohledného hokeje nenabídla. Oba týmy se soustředily na obranu a tak se hrálo dlouho bez větších šancí. Několik šancí před oběma brankami přinesla až série vyloučení na obou stranách, ani jeden střelec však úspěšný nebyl. S blížícím se závěrem druhé třetiny začal být opět aktivnější Nymburk, ovšem dvě největší příležitosti ke vstřelení gólu měli stejně domácí. Nejprve mířil v nájezdu dva na jedno vedle Malý, chvíli poté odpaloval puk z brankové čáry nymburský obránce Kříž.
Dvě přesilovky za sebou na začátku třetí třetiny opět pomohly hostům i po jejich skončení k mírné převaze, ovšem výsledkem byly jen dvě rány obránce Pýchy, který však ani jednou nedostal přihrávku ideálně na hokejku a tak střílel dvakrát z ne z rovna optimální pozice. Kolínští vědomi si dvoubrankového náskoku, soustředili se především na obranu a hosté se tak dostávali do střeleckých pozicí jen velmi těžko. S blížícím se koncem zápasu vsadili hosté vše na útok a už v čase 56:35 se současně s vyloučením domácího hráče odhodlali k power play. Přesilovku šest na čtyři však nesehráli optimálně a kolínským se podařilo několikrát vyhodit přes všechny čáry. Brázdil se musel na chvilku vrátit do branky, ale celé poslední dvě minuty odehráli hosté v znovu šesti. Podařilo se jim zamknout domácí v obranné třetině, několikrát nebezpečně vystřelit, ale pardubický brankář Růžička, tentokrát ve službách Kolína, za svá záda žádnou ze střel nepustil a udržel tak čisté konto.
Branky: 14. Krajňák (Černý, Kusý), 20. Panna (Voženílek, Kadlec)
Rozhodčí: Veselý – Tasch, Žídek
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:0
Diváci: 850
Třetiny. 2:0, 0:0, 0:0
Vývoj skóre: 2:0
Sestava Nymburka: Brázdil – Hes, Kříž, Pýcha, Knesl, Novák, Saňa, Rittig – Šimek, Ječný, Stehlík – Eis, Bičiště, Loučka – Kuzďas, Smejkal, Barbora – Ježek, Čtvrtečka.

Fotografie od Jan Jacka Kobzana dokumentují, jak cloní hráči Kolína a v jaké pozici byl nymburský brankář Brázdil, a to jak cloní hráči Nymburka a v jaké pozici byl brankář Kolína Růžička.