1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

18. 02. 2009

Ve 33. kole prohrál Nymburk na ledě Kolína, přestože měl první dvě třetiny mírnou převahu.

Úvodní třetina nabídla divákům pohledný hokej se spoustou kontaktních soubojů. Nymburk si vytvořil tlak, gól který vstřelil Turinský, ale hlavní rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti neuznal. Domácí zahrozili Nedbalem, který v přesilovce mířil do boční sítě. Největší šanci pak spálil nymburský Škaloud, kterému laxně zakončenou tutovku zneškodnil domácí Kalousek.
Také ve druhé části nebyla o dramatické okamžiky nouze. Ve 29. min. po Nýčově teči zůstal puk na čáře a hned z protiútoku musel likvidovat Jágr šanci Malého a dorážku Morkese. Domácí pak zásluhou dvou přesilovek ovládli hřiště, ovšem hned po té, co byl Nymburk v plném počtu, opět zaútočil. Nýč orazítkoval břevno a Sirotkův pokus zastavil na čáře brankář Kalousek.
Až v poslední části hostům jakoby ubyly síly čehož domácí okamžitě využili. Skokanův pokus ještě zastavili na čáře obránci hostí, Malého rána však už rozvlnila síťku za zády Jágra. V 54. min. přidali domácí zásluhou Skokana druhou branku a i když čtyři minuty před koncem snížil Sem, domácí už si vítězství nenechali vzít.
Branky: 47. Malý (Pospíšil), 54. Skokan (Pospíšil) – 57. Sem (Turinský, Šimek)
Rozhodčí: Wagner
Vyloučení: 10:9
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 800
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1
Sestava Nymburka: Jágr – Vlach, Kříž, Kaulfus, Sem, Švácha, Topič – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Šimek – Martinec, Škaloud, Dulovec – Toma       

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace