SC Kolín – NED Hockey Nymburk 2:1 p (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

03. 03. 2018

V 1. zápase prvního kola play off prohráli nymburští hokejisté v prodloužení na ledě Kolína.

Začátek zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Žádný úvodní tlak domácích se nekonal, oba týmy se soustředily především na to, aby neudělaly chybu v obranném pásmu a tak se diváci žádných výrazných šancí nedočkali.
V průběhu prostředního dějství začali domácí více bruslit a pomalu narůstala jejich převaha. Několikrát zavřeli hosty do jejich obranného pásma a gól byl na spadnutí. Morkes s Březinou však v dobrých šancích mířili vedle a Kozák jen do hrudi Krofty.
V čase 36.51 však do té doby bezchybný hlavní rozhodčí necitlivě vyloučil hostujícího brankáře Kroftu za nesportovní chování, když se po jeho běžném zákroku posunula branka. Těsně před tím Krofta taktéž posunul bránu a bylo evidentní, že místo trestu za dvě minuty, mělo spíš dojít k převrtání díry na upevnění branky. Hlavní rozhodčí však byl neoblomný. Nymburský kapitán s protesty neuspěl a domácí tak dostali zadarmo přesilovou hru, kterou za pouhých dvacet vteřin využili. Domácí tak šli podruhé do kabin s jednobrankovým náskokem.
Do závěrečné třetiny nastoupili nymburští hokejisté s jednoznačným cílem a to pokusit se o vyrovnání. Domácí však dobře bránili a Sejpal příliš ošemetných situací řešit nemusil. Až v 50. minutě se konečně poprvé v zápase rozjel skvělý nymburský bruslař Stehlík, natlačil se před Sejpala a z následného zmatku na brankovišti dorazil puk do kolínské sítě Arnošt. Chvilku nato se ve hře čtyři na čtyři ocitnul v obrovské šanci domácí veterán Kadlec, ale v tutovce selhal. Stejně tak pár okamžiků nato dvakrát neuspěl ve výborných šancích domácí Panna, který jednou mířil vedle a podruhé jej Krofta parádně vychytal.
Do konce základní hrací doby už se skóre neměnilo a tak přišlo na řadu desetiminutové prodloužení hrané systémem čtyři na čtyři. I v prodloužení myslely oba týmy především na obranu a tak gól z hole domácího Semiráda, kterého bránila hned dvojice nymburských hráčů (ovšem oba nedůsledně), v čase 65:14 tak přišel jak blesk z čistého nebe. Ještě dlouhé vteřiny po inkasovaném gólu zpytovali nymburští hokejisté v blízkosti své branky svědomí. Takový je však hokej. Prohrává ten, kdo dělá méně chyb.
Branky: 38. Panna (Malý), 66. Semirád (Kysela) – 50. Arnošt (Stehlík)
Rozhodčí: Pilný Luděk – Kettner, Řezníček
Vyloučení: 5:5