1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

05. 12. 2010

V prvním utkání druhé poloviny základní části prohrál Nymburk na ledě rivala z Kolína. Tři hrubé individuální chyby jednotlivců zapříčinily tři branky v nymburské síti. Tak lze jednou větou charakterizovat inkasované góly ve Vajnerově síti. Nymburk také srážely nevyužité přesilovky. Hosté dokonce na přelomu první a druhé části nevyužili ani dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.

Hned první přesilovka v utkání nadlouho ovlivnila vývoj zápasu. Domácí sice hráli jen ve čtyřech, jenže hostující Šimek namazal přímo na hůl Mejzra a Morkes zamířil přesně k tyči. Další velkou šanci domácích pak neproměnil Morkes, když v samostatném nájezdu nevyzrál na Vajnera. Na přelomu první a druhé části nepotrestali hosté tři rychle jdoucí vyloučení domácích. Naopak před dalším gólem je po střele Mejzra zachránilo břevno. Přesně v polovině zápasu měl vyrovnání na holi Liška, jenže před prázdnou bránou nedokázal ani nadvakrát zamést puk do sítě.
Vyrovnat se nepodařilo ani Němečkovi na začátku poslední dvacetiminutovky. Jeho střela totiž skončila na tyči. Zvyšující se nymburský tlak korunoval gólem až v 50. min. Klíma, který zakončoval skvělou přesilovkou kombinaci Sirotka a Hataše. Těžce vybojované vyrovnání ovšem vydrželo hostům pouhých 16 vteřin. Pak si sjel z modré před branku Nedbal a nikým neatakován poslal znovu Kolín do vedení. Až do konce zápasu se hosté marně snažili podruhé vyrovnat. Nakonec se odhodlali k power play, ovšem těsně před koncem zaváhal na modré Hobza a domácí gólem do prázdné definitivně rozhodli.
Branky: 6. Morkes (Mejzr), 50. Nedbal (Malý), 60. Malý (Musil) – 50. Klíma (Hataš, Sirotek)
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 9:5
Využití: 0:1
Oslabení: 2:0
Diváci: 680
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1
Sestava Nymburka: Vajner – Müller, Hataš, Krejčík, Sem, Tondr, Hobza, Vlach, Zákoutský – Dvořák, Sirotek, Klíma – Hudíček, Turinský, Liška – Němeček, Šimek, Vacek        

 Foto Michal Bílek, Deník.cz
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace