1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)

15. 02. 2011

V prvním utkání prvního kola play off zvítězil Nymburk na ledě Kolína. Nymburk vedl prakticky po celé utkání, v závěru se ale musel o vedení strachovat. Domácí hokejisté ovšem nakonec vyrovnat nedokázali. Nymburk za to může děkovat především fantastickému výkonu brankáře Blažíčka.

Přestože Nymburk nezačal špatně, první obrovskou šanci si vytvořil domácí Dulovec, jenže Blažíček se stihnul včas přemístit a betonem zabránit v cestě za brankovou čáru. V 7. min. se ocitl ve velké šanci hostující Šimek, před prázdnou bránou ale netrefil puk. Krátce na to předvedl ukázkovou minelu Sem, který poslal domácího Kubištu do sólo nájezdu, Blažíček ovšem zůstal nepřekonán. Ve 12. min. se před domácím gólmanem Blažkem opakovala pět minut stará situace, tentokrát však nedokázal dopravit puk do prázdné brány Dvořák. Přestože první část patřila opticky Kolínu, další šance přišla opět na straně hostů. Klímovu ránu do prázdné branky totiž chytil na čáře kolínský obránce Pohl. Přesto se však nakonec gólu hosté dočkali, když Kazatel dorazil do sítě Hobzův pokus. V poslední minutě ještě mířil na Blažíčka Morkes, ovšem svoji šanci nevyužil.
Také ve druhé části byli domácí v mírném tlaku. Přesto první šance byla opět ze strany hostí. Tentokrát zabránil Klímovi ve vstřelení gólu Procházka, který na čáře zastoupil Blažka. Hned na to střílel Kubát přímo ze vzduchu, jenže Blažíček opět prokazoval svoje kvality. Ve 25. min. na hosty opět zívala prázdná brána, ale ani tentokrát gól nedali – Zadina nedokázal zpracovat poskakující kotouč. Po faulu Cicvárka se dostali domácí do pořádného laufu, ovšem Malý nedokázal v dobré pozici usměrnit puk za Blažíčkova záda. Vzápětí hráli domácí celé dvě minuty v pěti proti třem. Vytvořili si obrovský tlak, ovšem branku z něj nevytěžili. A tak se radovali hosté. Hobza překvapil střelou z úhlu Blažka, když mezi betony procedil puk do brány. Nejblíže ke gólu měli domácí po střele Dulovce, ten ale jen orazítkoval břevno.
V poslední části si Nymburk hlídal své vedení a Kolín se přes poctivou obranu nedokázal k vážnějšímu ohrožení Blažíčka dostat. Když v 50. min. dorazil Šimek puk potřetí do kolínské branky, zdálo se že je rozhodnuto. Za šestnáct vteřin však Skokan propálil Blažíčka a rozdíl byl opět pouze dvougólový. Branka domácí obrovsky povzbudila a při vyloučení Sirotka si vypracovali obrovský závar před nymburskou brankou, ovšem skóre se neměnilo. Naopak hosté svoji přesilovku využili po šesti vteřinách. Sirotek vyhrál buly, Hataš našel volného Klímu a ten pohodlně zamířil do odkryté branky. Nymburk opět vedl o tři branky, jenže ještě nic nebylo rozhodnuto. V čase 58.33 totiž zazmatkoval Hataš a kolínský Malý snížil na rozdíl dvou branek. V čase 59:04 se domácí radovali znovu. Hosté nedokázali vyhodit puk z obranného pásma a Mejzr toho dokázal využít – 3:4. Na posledních 42 vteřin zápasu odvolali domácí gólmana a v šesti proti čtyřem se snažili vyrovnat, přes několik náznaků příležitostí už ovšem vyrovnávací branku nevstřelili.
Branky: 50. Skokan, 59. Malý (Nedbal), 60. Mejzr (Pospíšil) - 15. Kazatel (Hobza), 33. Hobza, 50. Šimek (Zadina), 53. Klíma (Hataš, Sirotek)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 7:6, navíc Cicvárek (N) 10 min. os. tr.
Využití: 0:2
Diváci: 1250
Třetiny: 0:1, 0:1, 3:2
Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4
Sestava Nymburka: Blažíček – Cicvárek, Hataš, Zákoutský, Sem, Müller, Hobza, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Šimek, Zadina – Vacek, Turinský, Kedršt
    
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace