1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín – NED Hockey Nymburk 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

28. 09. 2016

Ve 4. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na ledě Kolína. Nymburk v základní hrací době zvítězil na ledě Kolína po dlouhých pěti a půl letech.

Na úvod zápasu byla slavnostně představena nová časomíra, která nahradila původní, čtyřicet let starou. Začátek utkání se nesl ve znamení náporu Kolína, ale domácí ze svého tlaku nic nevytěžili. Hosté se poprvé dostali do vážnějšího zakončení až ve 12. minutě, kdy Šimek vystrašil domácího brankáře Sejpala. Hosté hráli nedisciplinovaně a to také hodně pomáhalo domácím. První branku totiž vstřelili kolínští v přesilovce, když Malý využil hned dvojnásobnou početní výhodu. Přestože aktivita v první třetina byla zcela na hokejkách domácích, stav byl po první třetině vyrovnaný. V poslední minutě úvodního dějství totiž Bičiště jen nastavil hokejku na přihrávku Eise a Sejpal byl bezmocný.
Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Domácí tlačili a hosté předváděli nepřesvědčivý výkon, který navíc podpořili vlastní nedisciplinovaností. Ve 28. min. tak mohl kolínský Malý využít další přesilovku a chvilku nato překonal Brázdila z dorážky Morkes.
Na konci druhé části byl vyloučen domácí Skokan na pět minut. Tuto dlouhou početní převahu sice hosté nevyužili, ale další faul domácích už Bičiště potrestal. Vzápětí si vybral slabší chvilku domácí brankář Sejpal, kterému prošla mezi nohama střela Stehlíka a bylo vyrovnáno. Pět a půl minuty před koncem dojel Stehlík vyhozený puk, našel mezi kruhy Pýchu a ten poslal Nymburk do vedení. Závěr zápasu byl ještě velmi dramatický. Dva nymburští hráči totiž putovali na trestnou a domácí tak hráli poslední tři minuty v početní výhodě, ale ani v pěti proti třem a šesti proti čtyřem neuspěli.
Branky: 15. Malý (Kadlec, Zajíc), 28. Malý (Semirád), 30. Zumr (Morkes, Nedbal) – 20. Bičiště (Eis, Pýcha), 44. Bičiště (Ječný), 46. Stehlík (Šimek), 55. Pýcha (Stehlík)
Rozhodčí: Skopal - Klouda, Rampír
Vyloučení: 4:8, navíc Skokan (K) 5 + ok
Využití: 2:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 1200
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Loučka, Knesl, Pýcha, Saňa, Novák – Josefus, Stehlík, Šimek – Bičiště, Ječný, Eis – Smejkla, Arnošt, Barbora – Kuzďas, Dyrynk.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace