SC Kolín - NED Hockey Nymburk 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

17. 02. 2010

Nymburk nečekaně zvítězil na ledě Kolína a veze si domů tři body. Kolín byl v utkání suverénně lepším týmem, přesto se vítězství nedočkal. Domácí hráči totiž nedokázali překonat fantastického Rückla více než třikrát, naopak kolínský brankář Blažek svůj tým nepodržel. Prakticky celý zápas byla převaha na straně Kolína. Domácí hráči bruslili, hráli tvrdě a aktivně. Naopak hosté nestíhali v ničem. Hra bez bruslení, bez jakéhokoliv náznaku agresivity a tvrdého souboje. Přesto si Nymburk veze domů vítězství.

Už ve 3. min. orazítkoval břevno hostující branky Skokan, po několika dalších šancích domácích hráčů zahrozil Nymburk až v 10. min. Ve 14. min. pak ujel z ničeho nic Mareš a přesnou střelou pod víko poslal hosty do vedení. Chvíli na to dostali hosté výhodu přesilovky. V ní se nejprve více než minutu trápili s přechodem do útočného pásma, pak však vypálil od modré Vošmik a bylo to 0:2.
Převaha Kolína pokračovala i v druhé části. Nymburk se viditelně trápil a nestačil. Kolínští se dokonce při vlastním oslabení objevili sami ve dvou před Rücklem, ovšem hostující brankář byl fantastický. Nedosáhl až na pohotovu střelu Malého, který jej překonal po vyhrané buly. Kolín se po kontaktním gólu tlačil za vyrovnáním, jenže ve 29. min. za sebou nechala obrana Lukáše Krejčíka a ten střelou mezi nohy potřetí překonal Blažka.
Do třetí třetiny vstupovali domácí v početní výhodě, kterou záhy zásluhou Skokana využili a snížili na 2:3. Nymburk mohl uklidnit T. Hladík, který prostřelil Blažka ovšem puk se skutálel těsně vedle branky. Na druhé straně měl vyrovnání na hokejce Skokan, který se ocitnul sám před Rücklem, ale ani on nebyl úspěšný. Domácí se vrhli na zteč, jenže zapomněli na Martince a toho musel v nájezdu zahákovat Procházka. Rozhodčí Stolín po faulu nařídil trestné střílení. K němu se rozjel Lukáš Krejčík a i když mu těsně před Blažkem utekl puk, dokázal jej blafákem dostat za gólmanova záda 2:4. Ještě v téže minutě poslal Dulovec do nájezdu juniora Tomáše Hladíka, ten se nerozpakoval a přesnou ranou propálil Blažka popáté. Domácí se nevzdávali a krátce na to Malý snížil. Nymburk se opět dostal pod tlak a po střele Mráze ho zachránila tyčka. Hosté v obraně chybovali a na začátku poslední minuty se řítil sám na Rückla Malý, ovšem přestřelil. Na druhé straně udělali stejnou chybu i domácí obránci, ale ani Mareš už na Blažka podruhé nevyzrál. Nakonec už to ovšem nevadilo, protože krátce nato siréna ukončila zápas.
Branky: 28. Malý (Pospíšil), 41. Skokan, 53. Malý (Pospíšil) – 15. Mareš (L. Krejčík), 18. Vošmik (Dulovec, Vacek), 39. L. Krejčík (Sem), 51. L. Krejčík TS, 51. T. Hladík (Dulovec)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 8:7, navíc domácí TS, Martinec (N) 10 min. os. tr.