1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

12. 09. 2010

V premiéře Nymburk neuspěl. První utkání nymburským hokejistům nevyšlo a na ledě Kolína prohráli.

Nymburk nezačal špatně a už v 6. min. na konci přesilovky mířil Martinec z úhlu do tyče. Pak však dostali domácí možnost dvojnásobné početní výhody a v ní otevřel skóre zápasu Nedbal. Konec první části a úvod druhé se nesl ve znamení otevřených obran na obou stranách. Šance se přelévali z jedné strany na druhou, ovšem oba gólmani své týmy drželi. Po otevřeném hokeji se hra postupně během druhé třetiny trochu uklidnila a další šance přišly až těsně před sirénou. A bylo to šance na straně Nymburka.  Nejprve nechal vyniknout Blažkovu pohotovou lapačku Klíma a v poslední vteřině ještě promarnil šanci na vyrovnání Martinec.
Na začátku poslední části se pak rozhodlo o osudu celého utkání. Domácí Kubišta ukázal svůj přehled a v přesilovce vyzval ke skórování Pomichálka. Tomu stačilo jen nastavit hůl před prázdnou brankou. Vzápětí po nepřehledné situaci vstřelili domácí třetí branku, což s hosty notně zamávalo a až do poslední minuty prakticky Blažka v bráně domácích neohrozili. Právě až v té poslední minutě Zákoutský po skvělé spolupráci Martince a Kinkora sebral Blažkovi čisté konto. Vzápětí hosté odvolali brankáře, ale power play nesehráli dobře a po střele Kubišty inkasovali do prázdné branky počtvrté.
Branky: 12. Nedbal (Musil), 44. Pomichálek (Kubišta, Pýcha), 45. Dulovec (Mejzr), 60. Kubišta – 60. Zákoutský (Kinkor, Martinec)
Rozhodčí: Poskočil – Novák, Štětina
Vyloučení: 6:6
Využití: 2:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 665
Třetiny: 1:0, 0:0, 3:1
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1
Sestava Nymburka: Rückl – Hataš, Müller, Zákoutský, Sem, Krejčík, Kozák, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Zvolenský, Šimek, J. Hladík – Kinkor, Martinec, Liška – Němeček, Rys   
 
Foto Michal Bílek, Nymburský deník
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace