SC Kolín - NED Hockey Nymburk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

30. 11. 2013

V 18. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Kolína.

Pro Nymburk nezačalo utkání dobře a hned na začátku se musel bránit téměř dvouminutové dvojnásobné početní převaze. Domácí si v ní vytvořili obrovskou šanci, ale Bílek Semirádovu tutovku zázračně chytil. Krátce po ubráněném uslabení uháněl sám na domácího brankáře Sejpala Martinec, ovšem ani kolínský brankář se z první šance překonat nenechal. V 8. min. dopravili kolínští puk za záda Bílka házenkářským způsobem, branka tak nemohla být uznána. Krátce nato se ale domácí přeci jen radovali. Šafránek se obtočil okolo obránce a pohotovou ranou otevřel skóre zápasu. Nymburku se naskytla šance na vyrovnání ve čtyřminutové přesilovce, tu ovšem hosté nevyužili. V úplném závěru třetiny ještě zachránila nymburské po střele Pýchy tyčka.
Také v Kolíně se opakovala klasika posledních zápasů Nymburka. První lajna hned při svém nástupu na začátek třetiny inkasuje. Toto se stalo i na začátku druhé třetiny. Při hře čtyři na čtyři Malý krásně našel Valáška, kterého nejzkušenější nymburský obránce Kříž jen stínoval a bylo to 2:0. V polovině zápasu Nymburk ubránil oslabení, ale vteřinu poté, co se Cicvárek vrátil na led, dorazil Jankovského ránu za záda Bílka Šafránek. Chvíli nato se z branky radovali i hosté, když zásluhou Sirotka využili přesilovou hru. Vstřelený gól hosty oživil, Sejpal musel likvidovat několik střeleckých pokusů, ovšem puk za svá záda nepustil.
Na začátku posledního dějství opět první lajna při svém prvním pobytu na ledě inkasovala. Tentokrát ujel všem Mejzr a zvýšil na 4:1. Krátce nato opět zazvonila za zády Bílka tyč, do které mířil tentokrát Kubát. Poté Nymburk přežil již druhé dlouhé dvojnásobné oslabení. V něm zachránila Nymburk již potřetí v tomto zápase branková konstrukce. Pět a půl minuty před koncem svitla Nymburku naděje na úpravu skóre. Chaloupka totiž inkasoval pětiminutový trest. Nymburk měl tedy možnost prakticky až do konce zápasu hrát přesilovku. Nymburk s touto výhodou ale naložil prachbídně. Krátce za sebou totiž faulovali Bičiště s Bílkem a místo přesilovky se Nymburk bránil ve třech proti čtyřem. Přesto se nakonec v tomto oslabení radoval z gólu. Kříž našel Stehlíka a tomu stačilo jen nastavit hokejku. Když už se hrálo ve čtyřech na obou stranách, ujel domácí Šifta a Kříž ho zastavil jen za cenu faulu. Nařízené trestné střílení ovšem Šifta neproměnil.
Branky: 12. Šafránek (Jankovský), 21. Valášek (Malý, Pýcha), 32. Šafránek (Jankovský, Muláček), 41. Mejzr (Malý) – 35. Sirotek (Procházka, Martinec), 58. Stehlík (Kříž)
Rozhodčí: Luczkow
Vyloučení: 6:9, navíc Chaloupka (K) 5+dku, proti N nařízeno TS