SC Kolín – NED Hockey Nymburk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

07. 10. 2015

V 7. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Kolína. Ačkoli se tvrdí, že derby nemá favorita, tak tentokrát jej mělo. A tím favoritem byl Kolín - vedoucí tým tabulky, který doposud neztratil ani jediný bod. Nymburk se proti tomu topí v suterénu tabulky a hledá cestu ven z krize.

První třetina nebyla ze strany Nymburka herně špatná, přesto tuto část hosté prohráli dva jedna. Úvodní branka padla v desáté minutě, když Hanzl nahodil od modré a Veselý puk tečoval za záda nic nevidícího Matouška. Chvíli nato se podařilo hostům vyrovnat. Obránce Novák se vydal na výlet do obranného pásma, puk mu sice utekl, ale Sejpal jej odehrál tak nešťastně, že se k Novákovi dostal zpět a útočně laděný nymburský obránce jej dokázal dopravit do sítě. Krátce poté si ale vzali domácí v přesilovce vedení zpět. Pácal vypálil od modré a po dvojité teči, nejprve od nymburského Bičištěho a poté od kolínského Hanzla skončil puk již podruhé za opět zcela bezmocným Matouškem.
Jestliže v první třetině drželi hosté z Nymburka s domácími krok, ve druhé části už tomu tak nebylo. Nymburští se k ohrožení branky domácích prakticky vůbec nedostávali a tak nebylo divu, když kolínští po důrazu před brankovištěm zvýšili díky Veselému svůj náskok na 3:1. Vzápětí sice ujel na Sejpala nymburský Stehlík, ale obránce nenechal Stehlíkovi klid na zakončení a tak tato jediná šance nymburských v druhé periodě zůstala nevyužita.
Do třetí třetiny přeházel nymburský kouč složení sestavy, ale hned při prvním střídání hosté inkasovali a tak se tento tah hostujícímu týmu příliš nevyplatil. Hosté se ještě snažili něco s výsledkem udělat, ale marně. Ve vyložené šanci utekl před odkrytou brankou puk z hokejky aktivnímu Novákovi, proti Brzákovi pak skvěle betonem zasáhnul Sejpal. Domácí zvítězili i v pěstním souboji, který mezi sebou rozpoutali kolínský Morkes a nymburský Barbora, který na konci této zápasnické vložky zůstal poražen s dresem přetaženým přes hlavu. Tři minuty před koncem ještě snížil povedenou ranou od modré Knesl, ovšem kdo očekával závěrečný drtivý nápor Nymburka ve snaze o vyrovnání, ten zůstal zklamán, neboť nic takového se nekonalo.
Branky: 10. Veselý (Hanzl, Semirád), 17. Hanzl (Pácal, Malý), 33. Veselý (Pácal, Malý), 41. Veselý (Semirád) – 13. Novák, 57. Knesl (Bičiště, Protivný)
Rozhodčí: Luczków - Votrubec, Ševic.
Vyloučení: 6:7.