1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín – NED Hockey Nymburk 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

16. 12. 2017

Ve 21. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Kolína. Nymburk nastoupil do utkání pouze se 14 hráči do pole, navíc z důvodu zranění Hiermana a Bičištěho odehrál polovinu druhé části pouze ve dvanácti lidech.

Hned v úvodu utkání se museli nymburští hokejisté bránit v oslabení, ale v početní nevýhodě ujel útočně laděný obránce Hierman, obehrál kolínského obránce a povedenou kličkou brankáři otevřel skóre zápasu. V pokračující přesilovce však domácí dokázali skvěle sehrát kombinaci a Morkes neměl problém střelou do prázdné brány vyrovnat. Hosté poté ubránili další dvě oslabení, ovšem v 11. minutě si domácí Kysela vzal v obranném pásmu puk, z nymburských hráčů udělal statické diváky a poslal domácí opět do vedení. Také Nymburku se podařilo využít hned první přesilovou hru. Smejkal přihrával zpoza brány na volného spoluhráče, ovšem domácí brankář Sejpal si nešťastně srazil puk za vlastní záda. Po první třetině tak byl stav vyrovnaný, ovšem herní převaha byla na straně domácích. Hosté vytěžili z minima maximu.
Druhá část skončila bez branek a nebyla tak pro diváky příliš pohledná. Domácí převyšovali nymburské hokejisty ve všech herních činnostech, ovšem hosté pozorně bránili v obranném pásmu a tak skóre zůstalo nezměněno. Nejblíže gólu byl domácí kapitán Malý, jehož střelu zastavilo břevno.
Až na začátku závěrečného dějství zůstal před Kroftou zcela volný Pilný, který potrestal hrubku hostí a svým prvním gólem v kategorii seniorů poslal Kolín do vedení.  Nymburští neměli síly na žádnou útočnou aktivitu a tak si domácí brankář Sejpal sáhnul na puk jen výjimečně. Zato Krofta předváděl jeden zákrok za druhým. Ani on ale nestačil na další sólo kolínského hráče. Tentokrát si vzal puk ve vlastním pásmu Zumr, a podobně jako Kysela v první třetině i on svým povedeným sólem, přešel lehce přes obránce a efektně zakončil.  Nymburk už se nezmohl na žádnou odpověď a tak si domácí připsali zaslouženou výhru.
Branky: 3. Morkes (Zumr, Havelka), 11. Kysela (Barták), 42. Pilný (Morkes, Zumr), 53. Zumr – 2. Hierman (Smejkal), 16. Smejkal (Bičiště)
Rozhodčí: Jechoutek – Žídek, Štěpánek
Vyloučení: 2:6
Využití: 1:1
Oslabení: 0:1
Diváci: 975
Tetiny: 2:2, 0:0, 2:0
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2
Sestava Nymburka: Krofta – Mašek, Hierman, Loučka, Bičiště, Rittig – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Kedršt, Planý – Kolouch, Josefus, Král.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace