1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín – NED Hockey Nymburk 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

22. 11. 2014

V derby proti Kolínu nymburští hokejisté neuspěli a prohráli.

O výsledku rozhodla už úvodní třetina. Hned na začátku třetí minuty překvapil nymburského brankáře Brázdila zpoza brány Šafránek a domácí vedli. Další branku přidali kolínští ve 12. min., když v přesilovce vystřelil Skokan a Mejzr tečí změnil směr letu puku. Také druhou početní výhodu přetavili domácí ve vstřelenou branku. Tentokrát pálil od modré Hanzl a Jankovský tečoval mezi betony Brázdila, který se po třetím inkasovaném góle odebral na střídačku a v brance jej ještě na necelé dvě minuty úvodní části nahradil Matoušek.
Ve druhé dvacetiminutovce se hosté přeci jen zmátořili a vyrovnali hru, jenže v polovině utkání sehráli domácí krásnou akci na jejímž konci se radoval z gólu Zumr. Chvíli poté se nepovedla rozehrávka nymburskému Královi, Malý propálil Matouška, puk se však zastavil o tyčku. Až ve 32. min. zápasu si v útlumu hrající Nymburk vypracoval první vážnější akci na jejímž konci byl Bičiště, proti Sejpalovi ale napoprvé neuspěl. Chvíli poté se ale hosté přeci jen radovali. Knesl poslal biliárovým způsobem o zadní mantinel puk před branku, čímž zmátnul všechny hráče soupeře a pro Bičištěho už nebylo problémem trefit prázdnou branku.
V závěrečné třetině se ještě hostům podařilo v početní převaze zásluhou Kříže korigovat výsledek, ale dojem ze slabě odehraného utkání už to nespravilo. V poslední minutě ještě zachránil Nymburk od gólu brankář Matoušek, který proti Ježkovi dvakrát fantastickým způsobem zasáhnul a domácí útočník jen nevěřícně zíral, co všechno se dá neproměnit.
Branky: 3. Šafránek (Semirád, Jankovský), 12. Mejzr (Skokan, Zumr), 18. Šafránek (Jankovský, Hanzl), 28. Zumr (Mejzr, Malý) - 34. Bičiště (Knesl, Rittig), 50. Kříž (Král, Stehlík).
Rozhodčí: Vokřál - Špringl R. ml, Špringl R. st.
Vyloučení: 5:4.
Využití: 2:1.
Oslabení: 0:0.
Diváci: 1010.
Třetiny: 3:0, 1:1, 0:1.
Vývoj skóre: 4:0, 4:2
Sestava Nymburka: Brázdil (od 19. min Matoušek) – Herna, Kříž, Rittig, Knesl, Kulich, Cicvárek, Pokorný – Kadlec, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Šimek – Dulovec, Pilař, Brzák – Dvořák

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace