SC Kolín - NED Hockey Nymburk 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

09. 12. 2012

Ve 20. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Kolína. Domácí hokejisté byli po celý zápas aktivnější a zaslouženě derby vyhráli.

První šanci si sice připravili hosté, ale první branku vstřelili domácí. Vágner vyhrál buly a Morkes se po odraženém puku trefil přesně pod víko. Ve 12. minutě se radovali ze vstřelené branky i nymburští hokejisté. Dvořák našlápnul po levé straně a tvrdou střelou dokázal propálit domácího brankáře Moravce. Radost však vydržela hostům jen několik okamžiků. Po necelé minutě totiž Kolín znovu vedl. Šafránek se mezi kruhy elegantně vyhnul nymburskému obránci a pohotovou střelou si v brance Nymburka našel volné místo. Další nedůraz hostů ve vlastním obranném pásmu potrestal krátce na to domácí kapitán Malý, který si vybruslil z rohu a sám si svůj první neúspěšný pokus dorazil.
Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Kolín byl lepší ve všech herních činnostech. Dobře napadal a Nymburku činilo velké problémy založit kloudně útočnou akci. Hned na začátku druhé dvacetiminutovky sice Stehlík orazítkoval tyč Moravcovi svatyně, jenže z gólu se opět radovali domácí. Malý si nádherně najel mezi strnulé nymburské obránce a střelou přesně do růžku nedal Matouškovi žádnou šanci. Až ve 33. min. přišlo první vyloučení v zápase, domácí však přesilovku nevyužili a ani skóre se už ve druhé části neměnilo.
V posledním dějství si domácí hlídali tříbrankový náskok a ze strany Nymburka už to byla chvílemi křeč. Hosté se do vážnějších šancí prakticky vůbec nedostávali, naopak domácí neustále zaměstnávali brankáře Matouška. Kromě šancí domácích přinesla vzrušení ještě srážka kolínského Cerka s gólmanem Matouškem. Hostující brankář se po ní dlouho zvedal z ledu a po dalších dvou odehraných minutách odjel na střídačku s podezřením na otřes mozku. Krátce před koncem ještě domácí využili přesilovou hru a po brance nestárnoucí kolínské ikony Kadlece jásali popáté.
Branky: 3. Morkes (Vágner), 13. Šafránek (Ježek), 15. Malý, 23. Malý (Cerk), 58. Kadlec (Skokan) – 12. Dvořák (Velechovský)
Rozhodčí: Battěk
Vyloučení: 4:6
Využití: 1:0
Diváci: 780
Třetiny: 3:1, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:1
Sestava Kolína: Moravec – Nedbal, Hanzl, Výborný, Pácal, Pýcha, Chaloupka, Špringl – Malý, Kadlec, Cerk – Morkes, Vágner, Skokan – Ježek, Zumr, Šafránek
Sestava Nymburka: Matoušek (od 49:23 Kareš) – Malínský, Cicvárek, Dvořák, Šefl, K. Šimek, Sem – Tregl, Jonáš, M. Šimek – Velechovský, Stehlík, Sedlák – Štěpán, Lenc, Martinec – Bílek

Fotografie: Jan jack Kobzan