1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín – NED Hockey Nymburk 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

07. 03. 2018

Ve 3. zápase prvního kola play off prohráli nymburští hokejisté na ledě Kolína. Kolín se tak dostal v sérii do vedení 2:1 a v pátek v Nymburce už v případě úspěchu může rozhodnout o svém postupu.

Nymburští hokejisté zahájili utkání parádně. Už ve 3. minutě sehrál Arnošt tandem na Stehlíka a ten mezi betony prostřelil domácího brankáře Sejpala. V 8. minutě však bylo vyrovnáno. Domácí obránce Pýcha ukázal důraz před brankovištěm a Krofta už byl na jeho dorážku krátký. Chvíli nato se řítil sám na domácího Sejpala Kuzďas, v rozhodujícím okamžiku však přišla od domácího obránce sekera a tak Kuzďas nezakončil ideálně. Trestné střílení se hlavní rozhodčí neodvážil nařídit a tak si Nymburk zahrál jen dvouminutovou přesilovku, ve které nic nevymyslel. V čase 16:04 putoval na dvě minuty na trestnou nymburský Hejda a domácí ukázali, jak se má hrát přesilovka. V početní výhodě vytvořili zámek před nymburskou brankou a připravovali si jednu šanci za druhou. Nejprve Malý trefil tyč, poté Březina nedokázal zasunout puk do zcela odkryté branky, nakonec se však přeci jen domácí z gólu radovali. Hanzl golfákem od modré zasáhnul svého spoluhráče Kozáka, od kterého se puk odrazil před Zumra, před kterým zívala odkrytá brána.
Také v úvodu druhé části si hosté připravili slušnou šanci, Štěpánek však místo přihrávky na Stehlíka zvolil střelu, se kterou si Sejpal poradil. Hrála se vyrovnaná partie, oba týmy bruslily a pryč byl výkon svázaný taktickými a obrannými pokyny, který doposud převážně praktikovala obě mužstva.  V polovině utkání nešťastně zasáhnul holí hostující Kříž nohu jednoho z protihráčů a domácí nabídnutou výhodu v podobě přesilové hry přetavili ve třetí gól, když Kroftu prostřelil Panna.
Závěrečné dějství se neslo v duchu mnoha vyloučených a to především na straně Nymburka. Domácí však už další přesilovky využít nedokázali. Naopak tři a půl minuty před koncem zůstal před Sejpalem volný Stehlík a vykřesal jiskru naděje. Gól padnul při hře čtyři na čtyři a hosté chvíli po buly odvolali gólmana a zkusili hrát v pěti bez brankáře. Tento risk jim však nevyšel, neboť ujel Prokop s Voženílkem a druhý jmenovaný střelou do prázdné brány rozhodnul utkání. Půl minuty před koncem  ještě zachytil rozehrávku nymburského obránce domácí Kysela a přesnou střelou do růžku upravil skóre do konečné podoby.
Branky: 8. Pýcha (Malý, Panna), 19. Zumr (Kozák, Hanzl), 31. Panna (Kadlec), 58. Voženílek (Proskop, Kozák), 60. Kysela – 3. Stehlík (Arnošt, Kříž), 57. Stehlík (Kříž, Bičiště)
Rozhodčí: Šindel – Gabriel, Zmeškal
Vyloučení: 6:8
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 1178
Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1
Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2
Sestava Nymburka: Krofta – Hejda, Kříž, Knesl, Hierman, Loučka, Mašek – Štěpánek, Arnošt, Stehlík – Josefus, Bičiště, Eis – Kolouch, Kedršt, Smejkal – Kuzďas, Král.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace