1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

13. 12. 2006

V polabském derby zvítězili domácího hokejisté

Domácí začali utkání náporem, ale gólu se dočkali až ve 12. min., kdy překvapil Matouška střelou na lapačku Adamec. Nymburk však i přes minimum střel na bránu domácích dokázal vyrovnat, když Křížovu ránu od modré dopravil za záda brankáře Malého Nýč.
Hned v úvodu druhé třetiny se Nymburku naskytla 46 vteřin dlouhá dvojnásobná přesilovka. Nymburk ji však nezahrál dobře. Kosejk nedokázal zpracovat přihrávku od Zemana, puku se zmocnil Kubišta a svůj únik zakončil přesnou střelou. Za tři minuty ale bylo vyrovnáno. Při hře čtyři na čtyři našel Šimek za domácí obranou najetého Jágra a ten elegantním blafákem vyrovnal. Ve 32. min. se v oslabení dostal Nymburk do vedení, když Nýč využil své dlouhé hole a pod betonem propasíroval puk potřetí do branky domácích. Kolínští však ještě do druhé přestávky stihli vyrovnat. V přesilovce se trefil přesně k tyči Morkes a tak se šlo i podruhé do kabin za vyrovnaného stavu.
O výsledku se rozhodlo až v poslední části hry. Ve 46. min. našel Adamec před bránou špatně pokrytého Pelána a ten počtvrté překonal Matouška. Velkou šanci potom nevyužil agilní Nýč, který tísněn domácím hráčem nedokázal zasunout puk do prázdné brány. V posledních minutách už hráli hosté vabank, čehož využil nejlepší hráč domácích Kubišta. V poslední minutě vlétl do otevřené nymburské obrany a dal výsledku definitivní podobu.
Branky: 12. Adamec (Kubišta, Pelán), 23. Kubišta,  39. Morkes (Nekvasil, Polák), 46. Pelán (Adamec), 60. Kubišta (Pelán, Pozník) – 17. Nýč (Ludvík, Kříž), 26. Jágr (Šimek, Kříž), 32. Nýč (Culka, Kříž)
Rozhodčí:
Vyloučení:
8:7, navíc Turinský 10 min. os. tr. + DU
Využití: 1:1
Oslabení: 1:1
Diváků: 950
Třetiny: 1:1, 2:2, 2:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Zeman, Kosejk, Kos, Kříž, Dvořák, Bartoníček, Všetečka, Maršík – Ludvík, Nýč, Culka – Dulovec, Jágr, Šimek – Martinec, Turinský, Kotrba   
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace