SC Kolín - NED Hockey Nymburk 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

26. 09. 2007

Nymburk na ledě rivala neuspěl.

Hosté měli skvělý nástup do utkání. Lehce přecházeli přes střední pásmo a dostávali se do šancí. Kolínští působili hodně rozpačitě a viditelně si nevěděli rady s rozehrávkou a až do 13. min. vůbec nevěděli jak na Nymburk. Hosté však z tlaku vytěžili jediný gól, když Melna jen vyrazil Zemanovu střelu a Nýč dorážkou otevřel skóre. Vzápětí se ocitl v sólu Prachař, Rejthar jej zahákoval, jenže Prachař v pádu zakončil a tak trestné střílení nemohlo být nařízeno. Nymburku však přesilovka nevyšla. V oslabení totiž ujel Kubišta a po Zemanově faulu se počet hráčů vyrovnal. Nymburk se z první chyby nepoučil a Kubišta při dalším střídání ujel v samostatném nájezdu znovu a tentokrát se nemýlil – 1:1. Vzápětí otočil skóre zápasu ve prospěch Kolína přesnou střelou Adamec. Pak neproměnil velkou šanci na vyrovnání Nýč. 16 vteřin před koncem první části hry vyšel domácím další brejk. Do otevřené obrany vlétl jako uragán aktivní Kubišta, jehož sólo Matoušek zlikvidoval, ovšem Šebesta dokázal puk pod nymburským gólmanem dotlačit do branky. Nymburští hráči sami svými čtyřmi chybami v obraně, po kterých inkasovali tři branky dostali Kolín do hry.
Ve druhé části se Nymburk snažil snížit náskok domácích ovšem Sirotek v těžké pozici minul prázdnou bránu domácích. Hostům se podařilo snížit ve 28. min., když v přesilovce propálil Melnu Culka. Kolín po gólu znejistěl a Nymburk měl opět navrch. Hosty však srazila vlastní nedisciplinovanost. Culka zcela zbytečným faulem v útočné třetině oslabil tým a Grill se po ukázkové kombinaci Hrušky s Hrčkou nemohl do prázdné brány netrefit – 4:2.
Poslední část hry hodně ovlivnil svým výkonem hlavní rozhodčí. Nejprve neodpískal několik faulů domácích, což vzápětí kompenzoval na druhé straně. Několik neodpískaných nečistých zákroků z obou stran zákonitě vyvolalo na ledové ploše velké emoce. Po jednom z nedovolených zákroků domácích dokázal ve výhodě snížit Nýč. V posledních 10 minutách zápasu se hosté mocně snažili vyrovnat, domácí se k ohrožení Matouška prakticky nedostávali, naopak Melna byl v permanenci. Dvě minuty před koncem se nymburský trenér Zbíral odhodlal k power play. Ta byla v poslední minutě navíc umocněna vyloučením domácího Adamce, ovšem hosté v časové tísni zahráli power play zbrkle a Grill střelou do prázdné branky rozhodl.
Branky: 13. Kubišta (Adamec, Heřmanský), 15. Adamec (Kubišta, Šebesta), 20. Šebesta (Kubišta, Adamec),  37. Grill (Hruška, Hrčka), 60. Grill (Kubišta, Rejthar) – 8. Nýč (Zeman), 28. Culka (Nýč, Zeman), 49. Nýč (Culka)
Rozhodčí: Chlaň - Kiss, Padevět
Vyloučení: 8:7