1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 5:6 sn (1:0, 4:4, 0:1 - 0:0 - 0:1)

19. 09. 2012

V neuvěřitelně se vyvíjejícím derby dokázali Nymburští stáhnout čtyřbrankový náskok domácích. V nájezdech pak rozhodnul o bodu navíc pro Nymburk Velechovský.

Úvod zápasu byl hodně nudný a nic nenapovídalo tomu, že se hraje regionální derby. Týmy se oťukávaly a na ledě se dlouho nic nedělo. Až ve 14. min. vystřelil Martinec puk, ten se svezl domácímu hráči po vlastní hokejce do obličeje a k překvapení celého stadionu hlavní rozhodčí Jechoutek vyloučil Martince za vysokou hůl. Nymburk se sice početní převaze ubránil, ale krátce po návratu Martince na led inkasoval z dorážky z hole Šafránka.
Ve druhé části hry se z góly roztrhnul doslova pytel. Oba týmy se totiž trefily hned čtyřikrát do černého. Hned v úvodu druhé části hosté vyrovnali, když se k dorážce do prázdné brány dostal Vlach. Jenže za dvě minuty domácí opět vedli. Nedůraz před vlastní brankou znamenal úspěšnou dorážku pro kolínského Ježka. Ani ne po půlminutě předvedl neuvěřitelný námaz Malínský a Malý nabídnutou šancí nepohrdnul. Krátce na to se trefil v přesilovce od modré Pýcha – 4:1. To ještě nebylo všechno. V přesilovce Nymburka špatně rozehrál Kareš a domácí opět zásluhou Morkese trestali – 5:1. Místo Kareše v brance Nymburka pak zaujal Matoušek. Pro Nymburk to byla ledová sprcha, ze které se však rychle otřepal. Krátce nato byl totiž vyloučen další kolínský hráč a Nymburk v pěti proti třem zásluhou Knesla snížil. V následné klasické přesilovce si najel skvěle mezi kruhy obránce Vlach a podařeným blafákem se podruhé zapsal do listiny střelců. Ve 38. min. vytvořili domácí před Matouškem obrovský závar, jenže nymburská dvojka tutovky Kadlece i Skokana zneškodnila. Z protiútoku potom našel Martinec přesně Jonáše a Nymburk rázem prohrával o jedinou branku.
V poslední části hry se hostům podařilo vyrovnat a dotáhnout tak skóre ze stavu 5:1 na 5:5. Střelem vyrovnávací branky v přesilové hře byl Sedlák, který překvapil domácího Brázdila střelou po ledě. Vrátit vedení zpět na stranu Kolína mohl Cerk, který se v samostatném nájezdu řítil na Matouška, ten však fantastickým zákrokem jeho pokus zlikvidoval. V závěru zápasu mohl dokonat neuvěřitelný obrat nymburský Martinec, jeho bomba z 59. minuty však skončila na tyčce.
Více než půlku prodloužení sehráli domácí v početní výhodě, krátce dokonce ve dvojnásobné přesilovce, jenže Nymburk se ubránil a tak musely rozhodnout nájezdy.
V první sérii proměnili domácí Kadlec i Martinec. Ve druhé sérii nebyl úspěšný Hanzl ani Jonáš, ve třetí sérii neproměnili Morkes ani Sedlák. Ve čtvrté sérii se změnilo pořadí a jako první jel Nymburk. Martinec opět proměnil , stejně jako malý na straně Kolína. V páté sérii se konečně rozhodlo. Velechovský dal, zatímco domácí Mejz ne.
Branky: 16. Šafránek (Hanzl), 24. Ježek (Cerk), 24. Malý, 28. Pýcha (Kadlec), 34. Morkes – 22. Vlach (Jonáš), 36. Knesl (Malínský, Velechovský), 36. Vlach (Sedlák), 38. Jonáš (Martinec), 49. Sedlák (Jonáš, Martinec), 65. Velechovský SN
Rozhodčí: Jechoutek – Ledinský, Beránek
Vyloučení: 9:4, navíc Matoušek (N) 10 min. os. tr.
Využití: 1:4
Oslabení: 1:0
Diváci: 650
Třetiny: 1:0, 4:4, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 5:1, 5:6
Sestava Nymburka: Kareš (od 34. Matoušek) – Malínský, Cicvárek, Vlach, Šefl, Knesl, Kozák – Velechovský, Tregl, Šimek – Štěpán, Jonáš, Sedlák – Sem, Dvořák, Martinec – Bílek

Foto převzato webu www.sc-kolín.cz, autor jacklin

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace