SC Kolín - NED Hockey Nymburk 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

20. 09. 2006

Nymburští hráči si na Kolín hodně věřili a chtěli si v derby připsat další vítězství do tabulky, utkání však opět nezvládli psychicky a vysoko prohráli. Kolín byl v utkání lepší a zaslouženě zvítězil. Dokázal totiž potrestat všechny hrubice nymburské obrany. Utkání vůbec nevyšlo dvojici Zeman, Kosejk. Byla sice na ledě u jediné vstřelené branky Nymburka, ale také u tří inkasovaných.

Nymburk nezačal utkání špatně a vytvořil si mírný tlak, který byl navíc podpořen přesilovkou 4 na 3. A když ztratil helmu domácí Adamec hrálo se dokonce chviličku 4:2. Jenže puk se nymburským odrazil do středního pásma, kde jej sebral za Adamce naskakující Malý a své sólo zakončil vedoucím gólem. Nymburk mohl po půlminutě kontrovat, když se do sóla dostal z trestné lavice naskakující Bartoníček, jenže ten svůj nájezd nedal. Naopak domácí Kubát našel před brankou zcela volného Skokana a Kolín vedl 2:0. Neuběhla ani půlminuta a Kremina lovil puk ze své sítě potřetí.
Ve druhé třetině chtěl dát Nymburk zapomenout na tu první a pustil se s vervou do soupeře. Ten se čtyři minuty bránil ve vlastním pásmu, pak ale ujel domácí Luštinec a zasadil Nymburku definitivní ránu. Pátý gól přidali domácí ve dvojnásobné přesilovce a Kremina zamířil na střídačku. V závěru třetiny stihl snížit povedeným slalomem mezi třemi domácími hráči Culka ovšem to bylo vše.
Hned v úvodu poslední části hry inkasoval i Matoušek, když jej překonal Adamec. Vzápětí se řítil na Matouška Říha, toho však zastavil Kříž a následovalo trestné střílení. Sám postižený ovšem na nymburskou dvojku nevyzrál. Zbytek zápasu už postrádal náboj i rychlost a dohrávalo se z povinnosti. Za nebezpečné fauly ještě zamířili předčasně do kabin hostující Kříž a domácí Skokan.
Branky: 7. Malý, 11. Skokan (Kubát, Pomichálek), 11. Šebesta (Kubišta), 24. Luštinec, 31. Florian (Nekvasil), 41. Adamec (Kubišta) – 40. Culka (Zeman)
Rozhodčí: Jílek – Goder, Svoboda
Vyloučení: 13:12, navíc Kříž (N) TS, Malý (K) 10 min. os. tr., Kříž (N), Skokan (K) oba 5+dku