1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SC Kolín - NED Hockey Nymburk 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

02. 03. 2013

V prvním zápase 1. kola play off prohrál Nymburk na ledě Kolína.

Nymburk začal skvěle a už na konci druhé minuty dorážel Belay puk za záda kolínského Sejpala. Jenže uplynula pouhá půlminuta a bylo vyrovnáno. Cicvárek nejprve nedokázal vyhodit puk ze třetiny a vzápětí neuhlídal před brankou Šiftu, který překonal Matouška. Krátce nato chyboval v rozehrání útoku obránce Kulich a domácí šli do vedení.
Vstup do druhé části vyšel naopak skvěle domácím. Tři nymburští hráči se nechali vylákat do jednoho rohu a před vlastní brankou nechali zcela volného Šiftu. K tomu se vzápětí dostal puk a mladičký domácí útočník si počínal chladnokrevně – položil si Matouška a v pohodě zasunul puk do odkryté branky. Nymburk se nevzdával, do samostatného nájezdu se dostal Jiránek, ale neuspěl. Stejně tak se vedlo krátce nato ve velké šanci Stehlíkovi. Z gólu se tak radovali opět domácí. Kadlec dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou a bombou do růžku překonal Matouška počtvrté.
V 45. minutě hosté opět chybovali ve vlastním obranném pásmu a domácí je za to opět trestali. Minutu nato vykřesal naději pro Nymburk Sedlák, jehož střela před domácím brankářem skočila tak, že ji nebylo prakticky možné polapit. Poslední slovo ale patřilo opět kolínským hráčům. Jankovský byl faulován, v ponechané výhodě ale proklouzl touš pod Matouškem až do nymburské branky a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto.
Branky: 3. Šifta (Morkes, Kadlec), 8. Ježek (Šafránek), 21. Šifta (Šafránek, Kadlec), 35. Kadlec (Morkes, Pácal), 45. Jankovský (Šafránek, Ježek), 50. Jankovský (Malý, Mejzr) – 2. Belay (Sedlák), 47. Sedlák (Velechovský)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 7:5
Využití: 0:0
Diváci: 1160
Třetiny: 2:1, 2:0, 2:1
Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Malínský, Cicvárek, Dvořák, Sem, Kulich, Havlena – Tregl, Stehlík, Šimek – Velechovský, Sirotek, Sedlák – Rys, Belay, Jiránek - D. Protivný    

Foto: Jan Kobzáň více fotek na
http://jacklin.rajce.idnes.cz/SC_Kolinsti_Kozlove_-_NED_Nymburk_6_2/

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace