SC Kolín – NED Hockey Nymburk 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

10. 03. 2013

V pátém rozhodujícím zápase prvního kola play off prohrál Nymburk na ledě Kolína a z dalších bojů je tak vyřazen.

Až v pátém zápase dokázali kolínští jako první otevřít skóre zápasu. Po nedůrazu u mantinelu našel Jankovský volného Šiftu a ten už na konci první minut nadvakrát překonal nymburského gólmana. Největší šanci na vyrovnání si hosté vytvořili paradoxně ve vlastním oslabení, kdy ujížděl Šimek, svojí příležitost ale nevyužil.
V polovině zápasu se pak rozhodlo o výsledku zápasu. Nymburk byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí v přesilovce doslova domlátili puk za Bílkova záda. Krátce nato vletěli domácí hráči do rozhozené nymburské obrany a po nádherné souhře Jankovského se Šafránkem se radovali potřetí. Nymburku se sice podařilo v přesilové hře zásluhou Sedláka snížit, jenže další šanci na snížení zhatili dvě nymburská vyloučení.
Ve 45. min. měli domácí obrovské štěstí při šanci Šimka, který v pádu netrefil zcela prázdnou kolínskou branku. Ke slovu se tak opět dostali kolínští, kteří využili zásluhou Kadlece další početní výhodu a zvýšili už na 4:1. Nymburku se sice podařilo za necelé dvě minutky snížit, jenže přišlo další vyloučení na straně hostů a domácí po Nedbalově nahození od modré vedli opět tříbrankovým rozdílem. Pět a půl minuty před koncem potrestal Pácalův faul Sedlák a vykřesal tak ještě pro nymburské malou naději. Hosté v touze za vyrovnáním zkusili power play, tu však už po deseti vteřinách utnul Šifta, který bekhendem přes celé hřiště trefil opuštěnou nymburskou branku.
Branky: 1. Šifta (Jankovský, Nedbal) 28. Malý (Mejzr), 30. Jankovský (Šafránek), 51. Kadlec (Morkes), 53. Nedbal (Šafránek, Šifta), 59. Šifta – 32. Sedlák (Belay), 53. Frolík (Kulich), 55. Sedlák (Šefl, Kulich)
Rozhodčí: Doležal, Hejduk – Klouda, Křivohlavý
Vyloučení: 11:10, navíc Sedlák (N) 10 min. os. tr.