SC Kolín - NED Hockey Nymburk 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

28. 10. 2009

V zápase vloženého 27. kola prohrál Nymburk vysoko na ledě Kolína. Nymburk už vedl v Kolíně 2:0 ovšem nakonec domů odjel s debaklem. Hráči Kolína i přes nepříznivě se vyvíjecí utkání nesložili zbraně a perfektní hrou zaslouženě zvítězili.

Nymburští hokejisté začali utkání parádně. Už na konci 5. min. našel Martinec ideálně Hlouška a ten poprvé překonal domácího Blažka. Hosté kolínské hokejisty k ničemu nepouštěli a navíc dokázali své vedení zvýšit. Sirotek zachytil rozehrávku domácích a střelou přes lapačku podruhé rozradostnil nymburské příznivce. Přestože Nymburk prvních deset minut domácí prakticky k ničemu nepustil za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Nejprve zůstal zcela osamocen před Rücklem Čtvrtečka, který měl dostatek času na to, dorazit si vlastní střelecký pokus do branky. Krátce na to v přesilovce vyrovnal Jonáš. Nymburk mohl poslat do vedení Dulovec, ovšem neuvěřitelným způsobem minul prázdnou bránu a tak se z gólu radovali domácí. Skokan zpoza brány dostal odrazem o Rücklovy betony puk potřetí do nymburské branky a dokonal tak neuvěřitelný obrat.
Druhá třetina přinesla několik vzájemných potyček a následně několik vyloučených na obou stranách, ovšem gólu se diváci dočkali až ve 38. min. To se gólově prosadil domácí Pospíšil a zvýšil tak na 4:2.
Do třetí třetiny nastoupil Nymburk pouze ve čtyřech, protože pykal za nesportovní chování hráčské lavice. Hostům se tato nedisciplinovanost krutě vymstila. Domácí sehráli perfektně přesilovku a Pospíšil popáté překonal Rückla. Po necelých třech minutách se řítil sám na Rückla Pomichálek a po jeho krásném blafáku zamířil Rückl na střídačku. Do branky se poprvé v sezóně postavil jeho náhradník Šurý. Nymburští hráli několik přesilovek, domácí měli dokonce dva odložené tresty, hra hostů se však už zcela rozpadla a tak ani za několik desítek vteřin trvající dvojnásobné přesilovky nedokázali domácího brankáře vůbec ohrozit. To co nešlo hostům, v tom domácí excelovali a tak krátce před koncem přidali ještě jeden přesilovkový gól.
Branky: 12. Čtvrtečka (Skokan), 13. Jonáš (Nekvasil), 18. Skokan, 38. Pospíšil (Mejzr), 41. Pospíšil (Malý), 43. Pomichálek (Nedbal), 58. Kubát (Skokan, Čtvrtečka) – 5. Hloušek (Martinec), 12. Sirotek
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 13:8