SC Kolín - Ned Hockey Nymburk 8:0 (3:0, 1:0, 4:0)

25. 09. 2011

Hokejisté dostali v derby výprask. Borci NED Hockey Nymburk si museli na kolínském ledě připadat jako ve zlém snu. Od největšího rivala dostali potupných osm branek.

Článek převzat z Nymburského Deníku, autor Tereza Hölzelová

Druholigoví hokejisté NED Hockey Nymburk prohráli v dalším kole soutěže skupiny Střed na kolínském ledě osmibrankovým rozdílem.
Kolín to snad letos jinak neumí. Buď prohraje s vysokým skóre, nebo vyhraje s vysokým skóre. K výhře 9:4 z Chotěboře si připsal další jednoznačnou výhru.
Na co Kolín sáhl, to mu vyšlo. Naopak hostům, těm se vůbec nedařilo. Jak se tak říká, na ledě byli jak namalovaní.
Domácím fanouškům to ale nijak nevadilo. Naopak, mohli slavit osm gólů Kozlů.
Skóre otevřel hned v šesté minutě Morkes. K tyčce pak přesně zamířil Mejzr, do odkryté svatyně dorazil Pospíšil a Kolín vedl 3:0.
Když pak ve druhé dvacetiminutovce Pácal v přesilovce pět na tři přidal trefu od modré, bylo jasno, že Kolín může pomalu slavit tři body. Nymburk totiž na nějaký odpor nevypadal. A taky že ano. Hosté se zkrátka v Kolíně na nic nezmohli.
A toho domácí využili dokonale. V poslední třetině ještě čtyřmi góly navýšili svůj náskok.
Pospíšil na modré přijal nahrávku od Morkese, a pak přesně zamířil, Mejzr dorazil Pospíšilův puk, Zet se prosadil od modré a po osmé Morkes poslal puk přesně do šibenice.
Jedním slovem galakoncert. A ten si Nymburští rozhodně neužívali. V Kolíně vyhořeli jak domeček z karet a před utkání s Jindřichovým Hradcem budou mít co dělat, aby se dali dohromady.
Branky: Branky: 6. Morkes (Barták), 14. Mejzr (Barták), 17. Pospíšil (Morkes), 36. Pácal (Mejzr), 41. Pospíšil (Morkes, Mejzr), 44. Mejzr (Pospíšil, Morkes), 50. Zet (Čtvrtečka), 58. Morkes (Pospíšil).
Rozhodčí: Doležal – Kotlík.
Vyloučení: 6:9.