SC Kolín - NED Hockey Nymburk 8:3 (1:1, 4:1, 3:1)

06. 03. 2013

Ve třetím zápase 1. kola play off utrpěl Nymburk na ledě Kolína debakl. Stav série je 2:1 pro Kolín.

Nymburk v zápase doplatil na nedisciplinovanost a značně zmatenou hru ve vlastním obranném pásmu. Domácí dali dva důležité góly z přesilovek a další tři přidali po minelách nymburských hráčů ve vlastní obranné třetině.
Nymburk se opět dostal v zápase do vedení. Pomohlo mu v tom ale velké štěstí. Frolík nahodil puk před branku, brankář Sejpal jej vyrazil před sebe a vracející kolínský obránce si puk bruslí srazil do vlastní sítě. Kolínu se podařilo vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce. První dlouhé oslabení o dva muže Nymburk ještě přečkal, ale při tom druhém se dostal puk ke Kadlecovi a domácí matador zamířil přesně k tyči. Nymburk odpověděl dvěma šancemi, jenže Stehlíkova rána branku minula a tísněný Velechovský s blafákem neuspěl.
V úvodu druhé části nedokázali nymburští snad minutu vyhodit puk z obranného pásma a to se jim stalo osudným. Jankovský si sebral volný puk, obkroužil kolem bezmocného Bílka a skóroval do zcela prázdné branky. Krátce nato putoval za katr hostující Sirotek a domácí opět trestali. Pýcha zachytil rukavicí vyhozený puk, přihrál volnému Jankovskému a ten prostřelil Bílka potřetí. Vzápětí se podařilo využít přesilovku i nymburským hráčům. Sedlák vypálil z mezikruží a Sejpal byl proti jeho střele zcela bezmocný. Za necelé dvě minuty ale vedli domácí opět o dvě branky. Hostující hráči opět nebyli schopni vyhodit puk z vlastní třetiny a opět zato pykali. Puk se odrazil před branku před zcela volného Cerka, který svoji šanci nepropásnul. Chvilku nato vjel do rozhozené nymburské obrany Pýcha a jeho střílenou přihrávku usměrnil krásnou tečí za záda nymburského gólmana Šafránek. V závěru třetiny si zahrál téměř dvě minuty pět proti třem i Nymburk ovšem domácí se ubránili.
Na začátku třetí třetiny využili domácí další početní výhodu a místo Bílka putoval do nymburské branky Matoušek. Ani on ale nedokázal brankostroj domácích zastavit. Dvě chyby v rozehrávce za vlastní brankou okamžitě domácí využili ke vstřelení gólu, přičemž ten druhý dali domácí dokonce ve vlastním oslabení. V závěru ještě kosmeticky upravil skóre do konečné podoby Frolík, který se obtočil kolem branky a překonal Sejpala. Gól padnul zřejmě po odpískání, ovšem co rozhodčí pískal, když ukazoval výhodu nymburským hráčům zůstalo všem přítomným zahaleno tajemstvím. Velké štěstí pro rozhodčího, že se tato událost stala za již rozhodnutého stavu.
Branky: 13. Kadlec (Morkes, Pácal), 23. Jankovský (Šafránek, Nedbal), 29. Jankovský (Pýcha), 33. Cerk (Morkes), 37. Šafránek (Pýcha, Jankovský), 42. Morkes (Kadlec), 48. Jankovský, 54. Šafránek (Malý) - 5. Frolík (Kulich), 31. Sedlák (Stehlík, Velechovský), 58. Frolík (Stehlík)
Rozhodčí: Vaněk – Štětina J., Štětina D
Vyloučení: 8:10, navíc Sirotek (N) 10 min. os. tr.