SC Kolín - NED Hockey Nymburk 9:5 (4:3, 4:1, 1:1)

01. 02. 2006

Ve 33. kole prohrál Nymburk vysoko v Kolíně. V derby s Kolínem předvedli hostující hokejisté trapný výkon. Hra, které chyběla jakákoliv myšlenka a organizace znechutila některým hostujícím fanouškům hokej natolik, že již v polovině druhé třetině odjeli domů. Ve hře a nasazení hráčů obou týmů byl diametrální rozdíl. Zatímco domácí předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezóně, hosté předvedli suverénně svůj nejhorší výkon. Na hře domácích byla vidět vůle, nasazení, touha po vítězství, bojovnost. Nymburští odehráli derby odevzdaně jako snad nikdy a zaslouženě prohráli.

Nymburk začal utkání skvěle. Po dvou ranách na branku vedl už ve 4. min. 2:0. Jenže to bylo vše. Nymburk ukolébán lehce nabitým vedením přestal bránit a výsledkem byly čtyři inkasované branky za Kreminovými zády a stav 4:2 pro domácí. Divokou přestřelku úvodní dvacetiminutovky ukončil Šimek, který těsně před první sirénou snížil náskok domácích.
Také ve druhé třetině gólová smrť pokračovala. Kreminu v Nymburské bráně nahradil Novák ale ani ten nedokázal brankový příděl zastavit a čtyřikrát lovil puk ze své sítě. Hosté kontrovali jen povedenou souhrou v přesilovce.
Na začátku poslední části hry snížil dorážkou Kosejkovi rány Zeman, ale na víc už se hosté nezmohli. Minutu před koncem ještě upravil skóre do konečné podoby domácí Kubát.
Branky: 7. Domkář (Pomichálek), 12. Zbíral (Tecl), 12. Jelínek (Miška), 19. Domkář (Pomichálek), 22. Jelínek, 32. Skokan (Novák, Domkář), 37. Kubát (Čtvrtečka), 38. Tecl, 59. Kubát (Morkes, Luštinec) – 4. Král (Malý, Kříž), 4. Toma (Šimek, Lukeš), 20. Šimek (Kaulfus), 34. Toma (Šimek, Kříž), 42. Zeman (Kosejk, Král)
Rozhodčí: Bureš – Mannl, Orlický
Vyloučení: 6:7