1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SHC Klatovy – NED Hockey Nymburk 2:1 sn (1:1, 0:0, 0:0)

13. 09. 2017

V úvodním kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na nájezdy v Klatovech.

Hned po dvou vteřinách zápasu vypadla časomíra a oba týmy tak zažily poměrně kuriózní start do zápasu. Časomíru se ale podařilo rychle nastartovat a utkání se mohlo v klidu rozeběhnout. Z prvního gólu se mohli radovat domácí, když se z dorážky prosadil Uhlík. Vedení domácích ale netrvalo dlouho. Chvíli poté totiž využil přesilovou hru Kříž a bylo vyrovnáno.
V průběhu druhé ani třetí třetiny se už diváci gólu nedočkali, i když oba týmy si několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky vytvořily. Domácí brankář Sochůrek a hostující Krofta se však překonávali. Největší šance se zrodily v předposlední minutě, nejprve měl obrovskou šanci domácí Uhlík, na druhé straně zase stáli u domácích všichni svatí při úniku Josefuse.
Po vyrovnané základní hrací době přišlo na řadu prodloužení, ve kterém měl navrch hostující Nymburk, ovšem rozhodující gól nepadnul. Po vyloučení hostujícího hráče měli tutovou šanci v závěru prodloužení i domácí, Krofta však mega šanci Topinky pokryl.
O vítězi utkání tedy museli rozhodnout nájezdy. V prvních čtyřech sériích nebyl úspěšný žádný střelec, až v páté sérii proměnil nájezd domácí Topinka, ovšem Bičiště dokázal vyrovnat. Po páté sérii se měnilo pořadí a Bičiště se rozjel proti Sochůrkovi znovu, tentokrát ale neuspěl. Klatovští do šesté série střelce vyměnili a to se vyplatilo. Ve druhé sérii neúspěšný Vracovský tentokrát proti Kroftovi uspěl a druhý bod tak putuje na konto Klatov.
„První třetina byla z naší strany špatná. Byla tam znát nervozita, utíkaly nám hodně puky, špatně jsme zpracovávali přihrávky a nedokázali jsme podržet puk. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil. Hra se zvedla a přišly šance na obou stranách. V podobném duchu se pokračovalo i ve třetí třetině. Oby týmy měli několik šancí, ale další góly už nepadly. Myslím, že remíza byla spravedlivá. V prodloužení jsme byli jasně lepší, měli jsme tři obrovské šance, jenže jsme je neproměnili. Naopak přišlo naše vyloučení a Krofta musel v závěru prodloužení likvidovat stoprocentní šanci domácích. V nájezdech se nám pak povedlo v páté sérii vyrovnat, ale v šesté sérii nakonec rozhodli domácí. S bodem z venku z úvodního utkání jsme spokojeni, i když nás trochu mrzí nevyužité šance z prodloužení,“ řekl po zápase trenér Nymburského celku Pavel Bičiště.
Branky: 16. Uhlík (Jonák, Topinka), rozh. náj. Vracovský – 19. Kříž (Josefus)
Rozhodčí: Hucl – Schopf, Fiala.
Vyloučení: 4:5
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 262
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Krofta – Kříž, Loučka, Knesl, Mašek, Rittig, Hofman – Synek, Josefus, Stehlík - Eis, Bičiště, Čapek – Maršoun, Král, Planý – Vostřák, Šťastný.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace