1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SHC Klatovy – NED Hockey Nymburk 3:4 p (0:1, 2:1, 1:1 – 0:1)

30. 01. 2016

Nymburští hokejisté si ve 31. kole druhé ligy vyšlápli na celek Klatov a z ledu čtvrtého týmu tabulky si odváží dva body za vítězství v prodloužení.

Nymburk odcestoval k zápasu zdecimován zraněními v pouhých čtrnácti hráčích do pole. Navíc v brance už chyběla jednička týmu – Jaroslav Brázdil, který odešel chytat druhou nejvyšší soutěž do německého týmu Lausitzer Füchse. V brance tak jeho místo zaujala dosavadní dvojka - Roman Matoušek.
Nymburku vyšla úvodní část lépe než domácím, když chybu v rozehrávce domácí obrany potrestal Bičiště. Ve druhé části však hostující tým o své vedení přišel. Nejprve se o vyrovnávací gól postaral Pacanda, na začátku 32. minuty vyslal Sklenička do samostatného nájezdu Michela, který prostřelil Matouška mezi betony. Ještě v téže minutě se ale podařilo hokejistům z Polabí vyrovnat, když se trefil Eis. Na začátku třetího dějství šli Klatovy znovu do vedení, poté co Přikryl našel zpoza branky před brankou stojícího Tulačku, který potřetí prostřelil Matouška. Deset minut před koncem se o druhé nymburské vyrovnání postaral Loučka. Do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm domácí obraně ujel po křídle Knesl a přesnou ranou vystřelil Nymburku bonusový bod za výhru v prodloužení.
„Před kluky a výkonem, který podali smekám klobouk. Jeli jsme sem ve čtrnácti lidech. Hráli jsme na pět beků a devět útočníků, přičemž devátým útočníkem byl obránce Loučka. Nakonec jsme po zranění Protivného a Stehlíka, kteří odstoupili, dohrávali ve dvanácti lidech. Přesto si vezeme dva body z ledu favorita zápasu. Kluci bojovali, hráli obětavě a šli za vítězstvím. Výborný výkon podal brankář Matoušek, který doposud plnil roli dvojky,“ řekl po zápase štěstím zářící trenér nymburského celku Pavel Bičiště.  
Branky: 28. Pacanda (Topinka, Sklenička), 32. Michel (Sklenička, Přikryl), 45. Tulačka (Přikryl, Špaček) – 15. Bičiště (Barbora), 32. Eis (Rittig), 51. Loučka (Novák), 62. Knesl
Rozhodčí: Horňáček – Vavruška, Oudes
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Novák, Pýcha, Knesl, Rittig – Bičiště, Brzák, Stehlík – Eis, Protivný, Loučka – Smejkal, Jindra, Barbora

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace