SHK Hodonín-Ned Hockey Nymburk 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

18. 09. 2011

Ve 3.kole zajížděl Nymburk na led vzdáleného Hodonína kde však podlehl vysoko 7:2

Domácí byli v roli papírového favorita a předzápasové prognózy se začaly potvrzovat už po třech minutách hry. Pouze sedmnáct vteřin stačilo Drtičům, aby potrestali vyloučení hostujícího Tomy. Miklík nabil Michalu Hozovi a hodonínská osmička trefila přesně šibenici nymburské klece. Od první branky neuběhla ani minuta a brankář Nymburku Rückl musel podruhé tahat puk ze své klece.
Sudí Obadal ponechal výhodu po faulu jednoho z nymburských obránců, Pešovi se za brankou podařilo zkrotit poskakující kotouč a přihrál přesně na hůl volného Zdeňka Juráska, pro nějž už nebyl problém poslat puk do brány. Na začátku páté minuty byl na trestnou lavici poslán Hoza a hosté dokázali svou přesilovou hru využít ke snížení na rozdíl jediné branky. Autorem gólu byl nejzkušenější hráč NEDu Přemysl Sedlák.
Divoký začátek ale pokračoval. Přesně v čase 5:00 byla vrátka trestné lavice Nymburku opět otevřena, hákováním se provinil Michal Protivný, bratranec exDrtiče Tomáše Protivného, a Drtiči i toto vyloučení dokázali přetavit v gól. Jurásek našel najíždějícího Adama Svobodu a jednadvacetiletý obránce svou první trefou v hodonínském dresu zvyšoval na začátku sedmé minuty už na 3:1 pro Drtiče.
Hostující brankář Rückl po třetí brance odjel na střídačku a na jeho místo se postavil dvacetiletý junior Beneš. Brankostroj se na čas zastavil a to i přes to, že hosté měli do konce první části další dvě přesilovky. Peksa v bráně SHK byl ale pozorný, nenechal se žádnou střelou nymburských překvapit a první třetina skončila vedením Hodonína 3:1.
Chvilku po zahájení druhé části hry fauloval nymburský obránce Sem a Drtiči vyloučení opět potrestali. Peš ujel kolem domácí střídačky, poslal téměř z rohu prudkou přihrávku před branku, kam si výborně najel Zdeněk Jurásek a centr první formace Drtičů počtvrté rozvlnil síť nymburské svatyně. Přesilové hry se dnes Drtičům dařily na výbornou.
Další gól v početní výhodě, a svůj první v soutěžním zápase za Hodonín, přidal v končící pětatřicáté minutě Ondřej Fiedler, kterého našel výbornou přihrávkou Kuba. Půl minuty nato se podařilo hostům snížit. Ve skrumáži před Peksou se puk dostal k volnému Josefu Tomovi, kterému se podařilo z bezprostřední blízkosti procpat puk do branky pod padajícím brankářem Drtičů.
Do poslední třetiny tak nastupovali Drtiči s tříbrankovým vedením, které se svěřencům trenéra Číhala podařilo v závěrečné části ještě navýšit. V devětačtyřicáté minutě zvyšoval, a jak jinak, než v přesilové hře, už na 6:2 Lukáš Komárek a sedm minut před koncem opět v početní výhodě dal výsledku konečnou podobu výstavní šibenicí a také svou první trefou v oranžovo-modrých barvách Vladimír Vlk.
Branky: 3. Hoza (Miklík, Sajdl), 4. Jurásek (Peš), 7. Svoboda (Jurásek, Peš), 23. Jurásek (Peš, Vlk), 35. Fiedler (Kuba), 49. Komárek (Vlk, Hollý), 53. Vlk (Peš) - 5. Sedlák (Martinec), 36. Toma (Martinec, Šimek).
Vyloučení: 14:11
Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek