1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

28. 09. 2010

Hokejisté Nymburka vezou tři body z Vysočiny. V 5. kole 2. hokejové ligy totiž zvítězil Nymburk na ledě Žďáru. Nymburský tým nastoupil do zápasu s dvěma novými posilami. V útoku se představil bývalý extraligista a v poslední době především hráč Chrudimi osmatřicetiletý Marek Zadina, obranu doplnil liberecký odchovanec Petr Ulrych.

Hosté vstoupili do zápasu parádně, když už ve 34. vteřině potrestal Koželuhovu chybu Klíma a poslal tak Nymburk do vedení. Domácí se marně snažili o vyrovnání. V první třetině je brzdila zbytečná vyloučení, v těch zbývajících dvou pak pracovala výborně nymburská obranné hra, do které se zapojovala vždy celá pětice hráčů. Domácí ohrožovali Blažíčka v brance hostí především střelami z dálky a až v poslední části hry si dokázali vypracovat nějaké vyložené šance. Jenže to už žďárští prohrávali 0:2, protože ve 27. min. se prosadil povedeným blafákem Šimek. Domácí v závěru stupňovali svůj tlak, ovšem žďárský odchovanec Blažíček si dokázal se všemi pokusy poradit a připsal si tak na svůj účet první čisté konto v sezóně.
Branky: 1. Klíma, 27. Šimek (Zvolenský, J. Hladík)
Rozhodčí: Hejduk - Samuel, Zídek
Vyloučení: 8:8
Využití: 0:0
Diváků: 600
Sestava Nymburka: Blažíček – Hataš, Müller, Sem, Zákoutský, Ulrych, Pánek – Dvořák, Zadina, Klíma – Šimek, Zvolenský, J. Hladík – Němeček, Vacek, Hejtmánek       

Foto převzato ze stránek Žďáru nad sázavou, autorka Veronika Marková
 
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace