1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 2:1n (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)

18. 02. 2017

Ve 35. kole druhé hokejové ligy podlehli nymburští hokejisté po samostatných nájezdech týmu Žďáru nad Sázavou.

Celému zápasu dominovali oba brankáři. Na straně domácích to byl Řehoř, na straně Nymburka Brázdil. Oba maskovaní muži pustili za svá záda v základní hrací době jediný puk, a protože žádná branka nepadla ani v prodloužení, museli o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy.
Hned v úvodu zápasu si oba týmy vytvořili slušné šance, ovšem ani na jedné straně gól nepadnul. První branka utkání padla až v 16. minutě, kdy se po chybné rozehrávce domácích dostal do protiútoku Eis a střelou nad vyrážečku otevřel skóre zápasu.
Ve druhé části bylo vidět na obou stranách několik dobrých příležitostí ke vstřelení gólu, ovšem, žádné branky se osm stovek diváků nedočkalo Domácí dvakrát orazítkovali tyč za Brázdilem, Nymburk zase neproměnil minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru.
Na začátku třetího dějství se domácímu týmu konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu. Rašner vypálil z mezikruží, Brázdilovi vypadnul puk z výstroje a pohotový Červenka jej dokázal okamžitě dorazit do brány. Vrátit vedení na stranu hostí mohl Stehlík, který ujel v samostatném nájezdu, ale na domácí brankář Řehoř jeho střelu betonem vyrazil. Ve zbytku základní hrací doby ani v prodloužení se o vítězi nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se rozhodlo až v sedmé sérii, kdy nymburský kapitán Šimek nedokázal odpovědět na úspěšný pokus Střechy a druhý bod za vítězství v nájezdech tak zůstal ve Žďáře.
Branky: 41. Červenka (Rašner, Vítek D.), rozh. náj. Střecha T. – 16. Eis (Kuzďas, Ježek)
Rozhodčí: Honza – Musil, Komínek
Vyloučení: 4:9
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 800
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 2:1
Sestava Nymburka: Brázdil – Hes, Kříž, Saňa, Rittig, Knesl – Šimek, Ječný, Stehlík - Smejkal, Barbora, Eis – Ježek, Kuzďas, Dyrynk

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace