1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

15. 12. 2010

Ve 22. kole druhé ligy zvítězil Nymburk po prodloužení na ledě Žďáru nad Sázavou. Zápas byl pikantní především pro nymburského brankáře Vratislava Vajnera, který v loňském roce chytal celou sezóny za Žďár.

V první třetině se diváci branky nedočkali, přestože si oba týmy několik brankových vytvořili. Blízko k brance měli především hosté, jenže v té největší v 16. min. mířil Klíma jen do hrudi žďárského brankáře Slámy.
Také ve druhé části se hrálo dlouho za bezbrankového stavu. Velkou šanci zmařili v polovině zápasu domácí, když Sobotka našel volného Plachého, domácí kapitán však nedokázal zamířit mezi nymburské tyče. Plachý se krátce na to dostal do další šance. Hosté si nepohlídali konec vyloučení a tak Plachý ujížděl přímo z trestné sám na Vajnera, ovšem neuspěl. Tlak domácích narůstal a nakonec byl i korunován vedoucím gólem. Těsně před koncem druhé části dokázal potrestat chybu hostí Dítě a střelou pod víko otevřel skóre zápasu.
Ve třetí třetině se však nymburským hokejistům podařilo otočit vývoj zápasu na svoji stranu.
Žďárské plameny propadly při vlastní rozehrávce na modré, a z následného tlaku vyrovnal přesnou střelou  Sirotek. A chvilku na to šli hosté do vedení. Domácí Smejkal fauloval a z nařízeného trestného střílení se Zadina nemýlil. Definitivně mohl rozhodnout o výhře Nymburka Liška, jenže jeho střelu zastavil na  brankové čáře stojící obránce Pleva. Necelé tři minuty před koncem byl za krosček vyloučen hostující Dvořák. Domácí Plameny se odhodlaly k power play a v šesti proti čtyřem se jim podařilo zásluhou Heřmanského vyrovnat. Nymburk inkasovaný gól v power play do kolen nesrazil a v prodloužení rozhodl o vítězství hostí střelou mezi betony Klíma.   
Branky: 40. Dítě, 59. Heřmanský (Bukáček, Koželuh) - 49. Sirotek (Dvořák V.), 53. Zadina, 64. Klíma (Hataš)
Rozhodčí: Čech
Vyloučení: 5:9
Využití: 0:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2, - 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3
Sestava Nymburka: Vajner – Hataš, Müller, Krejčík, Sem, Zákoutský, Cicvárek, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Zadina, Kazatel, Liška – Němeček, Turinský, Vacek – Velechovský, Tregl

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace