SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 4:3p (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0)

27. 02. 2016

Ve druhém utkání předkola play off porazili hokejisté Žďáru v prodloužení Nymburk a srovnali tak stav série na 1:1. Nymburští už prohrávali v zápase o tři branky, náskok domácích ale dokázali stáhnout. V prodloužení však inkasovali počtvrté. Hosté nastoupili jen s pěti obránci a deseti útočníky. Zápas ale nedohrál Kříž a Čapek, chvíli nehrál ani Knesl a tak nakonec musel na pozici obránce zaskakovat Bičiště.

Hned v úvodu zápasu se řítil sám na domácího brankáře Blažíčka hostující Eis, ale domácí gólman jeho pokus zneškodnil. Týmy se stejně jako v prvním utkání soustředily na obranu a tak dalších vyložených šancí bylo poskrovnu. Skóre zápasu otevřeli domácí, když Beneš střelou od modré potrestal Křížovo vyloučení.
Začátek druhého dějství nezastihnul hosty v nejlepší formě. Po nepřesnostech v obranném pásmu se dostal puk na zcela volného Kunstmüllera a ten střelou po ledě překonal Matouška podruhé. Vzápětí nato zazmatkovali hostující hráči před vlastní bránou znovu a po pouhých patnácti vteřinách lovil nymburský gólman Matoušek puk zpoza svých zad potřetí. Hosté si vybrali oddechový čas, ale dvě inkasované rychlé branky se na jejich výkonu podepsaly. Hosté se dostávali pod velký tlak a jen horko těžko dostávali puk z vlastního pásma. Z velkého tlaku je vysvobodil až faul Rašnera. V následné přesilovce zachytil na modré vyhozený puk Loučka, jehož rána po ledě byla těsně před Blažíčkem tečována vlastním obráncem přímo do vinglu. Nymburk se oklepal a krátce nato využil další přesilovku, když Pýchovu ránu od modré dorazil Eis. Další dvě obrovské šance na straně domácích a jedna na straně hostí už zůstaly nevyužity a tak domácí vstupovali do závěrečného dějství s jednobrankovým náskokem.
A o ten přišli ve 45. min, kdy v oslabení zachytil na modré rozehrávku Král a svůj nájezd zakončil úspěšným blafákem. Do konce zápasu už se skóre neměnilo i když v přesilovce těsně před koncem zápasu domácí zamkli hosty v obranné třetině, jenže ani z obrovského tlaku se jim vstřelit branku nepodařilo.
Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení. V něm putoval na trestnou lavici hostující Bičiště a domácí nabídnutou šanci s obrovským štěstím využili. Nepovedená střela Štěpánka se dostala ke Kaňkovi a ten se štěstím dokázal pod Matouškem procpat puk do sítě.
Branky: 15. Beneš (Pleva), 22. Kunstmüler (Štěpánek), 22. Krupka (Vítek D., Kovářů), 64. Kaňka (Štěpánek) – 30. Loučka, 33. Eis (Pýcha, Bičiště), 46. Král
Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Pechánek
Vyloučení: 6:6, navíc Stehlík 10 min. os. tr.