SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

20. 01. 2013

Ve 28. kole druhé ligy prohrál Nymburk na ledě Žďáru nad Sázavou. Po vyrovnaných 40 minutách hry rozhodla o výsledku závěrečná dvacetiminutovka, kterou domácí vyhráli 3:0.

Přestože Nymburk jako první ohrozil soupeřova gólmana, už na konci první minuty prohrával, když se rychlém protiútoku prosadil Plachý. Hrálo se ve svižném tempu šance se střídali na obou stranách, ovšem gólmani odolávali.
Až ve 24. minutě se znovu měl stav skóre. Domácí využili přesilovou hru a díky Koldově ráně, který propálil Bílka od modré, se dostali do dvoubrankového vedení. Blízko ke snížení byli hosté ve 33. minutě, kdy mířil Sirotek do tyče Slámovy branky. Pak se díky dvojnásobné přesilovce dostali do obrovského tlaku domácí, jenže hosté se dokázali ubránit. Stejnou možnost dvojnásobné početní výhody dostali krátce před koncem druhé třetiny i hosté, a ti s ní na rozdíl od domácích naložili bezchybně. Šimek dokázal obě vyloučení domácích během 25 vteřin potrestat a se tak se šlo podruhé do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.
V poslední části hry se ale dařilo opět více domácím. Ve 46. min. ujel hostující obraně Dítě, jeho nájezd dokázal Bílek pokrýt, ovšem z následného závaru se radoval ze třetí branky domácích Kunstmüller. Za další minutu se skóre měnilo znovu. Kaňka našel volného Plachého a ten střelou na vyrážečku prostřelil Bílka počtvrté. Šest minut před koncem zlomil definitivně odpor hostů Ježek, kterému stačilo jen nastavil hokejku do střílené Staňkovy přihrávky.
Branky: 1. Plachý (Ježek), 24. Kolda (Smejkal), 46. Kunstmüller (Březina, Dítě), 47. Plachý (Kaňka, Střecha), 55. Ježek (Staněk, Kaňka) - 40. Šimek (Sirotek), 40. Šimek (Malinský)
Rozhodčí: Slavka – Kolda, Samuel
Vyloučení: 6:9