SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

27. 01. 2018

Ve 29. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Žďáru nad Sázavou. O výsledku celého zápasu rozhodla „hluchá“ tříminutovka nymburského týmu, kdy hosté mezi 15. až 17. minutou třikrát inkasovali a toto manko již nedokázali dohnat.

První velkou šanci zápasu si připravil hostující kapitán Eis, který projel domácí obranou jak nůž máslem, proti Sedláčkovi ale neuspěl. To domácím se dařilo lépe. V čase 14:23 se prosadil střelou z brankoviště Kunstmüller a otevřel tak skóre zápasu. Necelou minutu a půl nato prostřelil Kroftu Bureš a v čase 16:55 si mezi kruhy najel Štěpánek, který nikým neatakován zakončil nad Kroftův beton. Během necelých tří minut tak vstřelili domácí tři góly. Ještě do přestávky odpověli hosté střelou do tyčky.
Z gólu se však radovali nymburští hokejisté až ve druhém dějství. Loučkovu ránu od modré si totiž nešťastně srazil domácí brankář Sedláček za svá záda. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky vrátil domácímu týmu tříbrankové vedení věkem ještě dorostenec Pytlík, který si parádně najel na Burešovu přihrávku.
V čase 50:31 hostující Arnošt snížil na rozdíl dvou branek a přesně za 60 vteřin dostal Nymburk na dostřel jediného gólu Kedršt. Plamének naděje však hostujícímu týmu sfouknul vzápětí Gregar, který vrátil domácím uklidňující dvoubrankové vedení, které se až do konce zápasu nezměnilo.
Branky: 15. Kunstmüller (Kolda, Gregar), 16. Bureš (Kuřítko), 17. Štěpánek (Pytlík), 40. Pytlík (Bureš, Poizl), 54. Gregar – 21. Loučka (Eis, Bičiště), 50. Arnošt (Stehlík, Planý), 52. Kedršt (Štěpánek, Kolouch).
Rozhodčí: Čuňočka - Král, Vašíček.
Vyloučení: 1:4.