SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

29. 10. 2017

V 11. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Žďáru nad Sázavou.

Začátek utkání se nesl v opatrném duchu, kdy oba týmy vycházely ze zajištěné obrany a snažily se především neudělat chybu. Hned na začátku 3. minuty sice Nymburk hrál přesilovku, ale příliš vrásek v ní Řehořovi v domácí bráně Středočeši nenadělali. Domácí Štěpánek chvíli poté nastřelil tyč, ale jinak moc šancí v první desetiminutovce k vidění nebylo. V polovině třetiny si zahráli v početní výhodě i domácí, ale vedlo se jim podobně jako před tím hostům. Postupem času se začali více osmělovat hosté a v 15. minutě i oni rozezvučeli brankovou konstrukci. O minutu později si šel na trestnou lavici odpočinout domácí Nečas a hosté přesilovku bleskově využili. Křížovu střelu od modré pohotově dorazil za Řehořova záda Daniel Arnošt - 0:1. Necelé tři minuty před koncem třetiny se Plamenům už poněkolikáté v této sezóně podařilo využít signál po buly v obraném pásmu. Pleva našel na modré čáře vysunutého Martina Gregara, který nadvakrát překonal hostujícího Formánka - 1:1. Do kabin se tak po první periodě odcházelo za smírného stavu.

Vstup do 2. třetiny měly Plameny vskutku povedený, když hned po 35 vteřinách ujeli ve 2 na 1 nahrávající Štěpánek a střílející David Vítek - 2:1. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Krátce před polovinou zápasu pak přišel dvojitý úder Plamenů. Nejprve se krásnou samostatnou akcí prezentoval Tomáš Střecha, který se prokličkoval před Formánka a skóroval nad jeho pravý beton - 3:1. Následně Plameny využily díky dorážce Ondřeje Kovářů i přesilovku - 4:1. Po tomto trojitém úderu domácím doslova narostla křídla a neustále se tlačili před hostujícího Formánka, přičemž v některých případech ve snaze zakončovat až "do kuchyně" hru až překombinovávali. Vydechnout si hostující obrana mohla až v 36. minutě při vyloučení domácího Sedláčka. Oslabení sice Plameny přestály, ale krátce po návratu domácího obránce na led se z před brankového prostoru prosadil Jan Smejkal - 4:2. Druhou třetinu přesto jasně ovládli domácí.

Začátek 3. třetiny se nesl ve znamení aktivity hostů, kterým domácí vydatně pomáhali svými zbytečnými vyloučeními. I přes několik nebezpečných střel z nich ale Nymburk nedokázal nic vytěžit. V polovině třetiny se karta obrátila a trestnou lavici začali pro změnu zahřívat hosté. Jednu z početních výhod pak v čase 54:00 domácí využili, když se z pravého kruhu trefil Martin Kuřítko - 5:2. Zdálo se, že je utkání rozhodnuté, ale hosté se nehodlali vzdát tak lehce. V čase 55:54 snižoval šikovnou tečí Petr Maršoun - 5:3 a necelou půl minutu před koncem vsítil z dorážky kontaktní branku Jakub Planý - 5:4. Víc už toho ale Nymburští nestihli.

Branky a nahrávky: 18. Gregar (Pleva, Jícha L.), 21. Vítek (Štěpánek), 27. Střecha (Lojek, Pleva), 29. Kovářů (Stehlík, Kolda), 54. Kuřítko (Marek, Beneš) – 16. Arnošt (Kříž, Smejkal), 38. Mašek (Smejkal, Planý), 56. Maršoun (Hierman, Eliáš), 60. Planý (Arnošt).
Rozhodčí: Antonín – Mikšík, Čelechovský.
Vyloučení: 6:8, navíc Bičiště 10 minut OT (NYM).