1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 5:4 sn (1:0, 2:1, 1:3 – 0:0 – 1:0)

25. 10. 2014

V dalším pokračování druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Žďáru nad Sázavou až na samostatné nájezdy. Hostující Nymburk ve třetí třetině otočil třemi góly dvoubrankové manko, vítězství ale uhájit nedokázal. Přesto si nymburáci vezou z Vysočiny domů alespoň bod.

V úvodní části byla hra vyrovnaná. Skóre zápasu otevřeli domácí, když se ve 13. minutě prosadil Krupka.  
Další změna skóre se udála až v polovině zápasu. Před domácím brankářem Slámou se nejlépe zorientoval Pilař a bylo vyrovnáno. Pak však domácí využili dvě přesilovky a do třetí třetiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem.
V závěrečné dvacetiminutovce ovšem přišel nymburský obrat. Nejprve navrátilec z Kobry Praha Eis našel před brankou uzdraveného Dulovce a ten snížil. Chvilku nato zamířil přesně z mezikruží Stehlík a stav byl opět vyrovnaný. Dokonalý obrat pak dokončil znovu střílející Stehlík, který zůstal po chybě domácí obrany zcela sám. Až do konce se však hostům vedení udržet nepodařilo. Kaňka vyhrál buly v útočném pásmu na Krupku a domácí ostrostřelec završil přesnou ranou hattrick. Nerozhodný stav vydržel až konce základní hrací doby a nic se nezměnilo ani v prodloužení. V nájezdech neuspěli nymburští Král se Stehlíkem, zatímco Man s Padělkem Brázdila překonali. Vítězství tak nakonec zůstalo na Vysočině.
Branky: 13. Krupka (Kaňka, Beneš), 35. Krupka (Kaňka, Beneš), 40. Kaňka (Beneš), 56. Krupka (Kaňka), rozh. náj. Man – 32. Pilař (Král), 43. Dulovec (Eis), 46. Stehlík (Král), 55. Stehlík (Brzák)
Rozhodčí: Held
Vyloučení: 3:7
Využití: 2:0
Diváci: 650
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 4:4
Sestava Nymburka: Brázdil – Kříž, Košař, Kulich, Cicvárek, Rittig, Pokorný, Herna - Král, Stehlík, Pilař -  Šimek, Bičiště, Brzák - Dulovec, Kadlec, Eis.

Foto převzato z webu SKLH Žďár nad Sázavou

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace