1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

08. 02. 2014

Ve 31. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Žďáru nad Sázavou. Žďárští hokejisté potvrdili, že v domácím prostředí letos rozdávají svým soupeřům body jen minimálně a Nymburk vyprovodili s jasným výsledkem.

Úvod zápasu obstarala kuriózní situace, když nymburští hráči zůstali díky poškozenému zámku uvězněni v kabině a start utkání tak byl o několik minut pozdržen.
Na první branku zápasu nečekali diváci dlouho. Už v páté minutě se tváří v tvář ocitnul proti Bílkovi domácí Kaňka a žďárští hokejisté šli do vedení. Nymburk inkasovaná branka povzbudila a vytvořil si několik příležitostí na vyrovnání, ovšem domácí brankář Opršal  všechny šance hostů lapil. V závěru třetiny pak domácí využili první přesilovku a po úvodní části si drželi dvoubrankový náskok.
Na začátku druhé dvacetiminutovky využili početní převahu i nymburští hokejisté a zásluhou Krále snížili na rozdíl jediné branky. Vzápětí zachránila Nymburk několikrát branková konstrukce, zvýšená aktivita domácích však přinesla nakonec i brankový efekt. Ve 33. minutě se totiž prosadil z kruhu Vítek.
Třetí třetina již patřila domácím. Jedinou šanci hostujícího Krále pokryl Opršal, naopak Bílek inkasoval hned třikrát a domácí zaslouženě zvítězili.  
Po utkání byli vyhlášeni nejlepší hráči – Michal Kaňka a Josef Toma. Ceny nejlepším hráčům předával mistr světa a současný kapitán Sparty Praha Tomáš Rolinek.  
Branky: 5. Kaňka, 18. Říha (Staněk), 33. Vítek (Beneš, Říha), 48. Kotlík (Plachý), 48. Kaňka (Ježek), 60. Plachý (Kaňka, Staněk) – 21. Král (Martinec, Stehlík)
Rozhodčí: Slavka - Měkýš, Pospíšil
Vyloučení: 4:6 navíc Procházka (N) 10 min. OT
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 711
Střely na branku: 34:19 (12:9, 12:5, 10:5)
Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 6:1
Sestava Nymburka: Bílek – Topič, Bodnár, Kuzďas, Procházka, Cicvárek, Herna – Martinec, Král, Stehlík – Tregl, Šimek, Dulovec – Toma, Sirotek, Dvořák – Chvojka, Zasidkovich

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace