SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

07. 02. 2010

Ve 36. kole druhé hokejové ligy podlehl Nymburk domácímu Žďáru. Nymburští hokejisté drželi 51 minut naději na dobrý výsledek, v 52. minutě však dvakrát inkasovali a bylo rozhodnuto.

Nymburk nastoupil v brance opět s Mickou, ovšem úvod zápasu hostům příliš nevyšel. Domácí šli do vedení už na začátku 4. min., když využili hned svoji první přesilovku. S trestáním hráčů pak rozhodčí Čech až do konce zápasu nešetřil. Každý tým tak hrál co chvíli v oslabení či v přesilovce.
Další branka však padla až na začátku druhé části hry. Při hře 4 na 4 propálil střelou od modré vše co mu stálo v cestě domácí Doležal. Za necelé dvě minuty se skóre změnilo znova, když domácí Plachý využil přesilovou hru a zvýšil už na 3:0. Hosté se ovšem nevzdávali a dvěma rychlými brankami se vrátili do zápasu. Nejprve na konci 34. min. zakončil rychlou akci svým premiérovým gólem junior Němeček a po 69 vteřinách přidal druhou branku nymburských Vacek. Velké štěstí pak měli hosté vteřinu před koncem druhé části hry, kdy střela domácích skončila na tyči Mickovi branky.
Podobné štěstí však už neměli hosté při střele Bukáčka, který v 51. min. počtvrté rozvlnil síťku za Mickovými zády. Po 19 vteřinách lovil nymburský strážce puk zpoza svých zad znovu. Domácí bleskově využili přesilovku a radovali se popáté. Do konce zápasu ještě přesně zamířil žďárský Sobotka a upravil tak na konečných 6:2. Po závěrečné siréně se ještě do sebe pustili dva páry hráčů a jali si své účty vyřizovat ručně, po pár vteřinách ovšem obě šarvátky skončili.
Branky: 4. Kunstmüller (Bukáček), 23. Doležal (Dítě), 25. Plachý (Smejkal, M. Sobotka), 52. Bukáček (Kunstmüller), 52. Plachý (M. Sobotka, Pleva), 55. R. Sobotka (Dobiáš) – 34. Němeček (L. Krejčík),  36. Vacek (Mareš)
Rozhodčí: Čech
Vyloučení: 16:22, navíc Vošmik, Cicvárek, Pánek (všichni N), Bukáček (Ž) 5+dku, M. Krejčík 10 min., Vacek 10 min. (oba N) 10 min. os. tr.