1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

SKLH Žďár nad Sázavou - NED Hockey Nymburk 6:3 (3:0, 1:0, 2:3)

27. 11. 2016

V 17. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na ledě Žďáru nad Sázavou a série porážek už se protáhla na čtyři.

Úvodní slavnostní buly vhodila bronzová z olympiády a bývalá mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Hned první třetina prakticky rozhodla o osudu celého utkání. Nymburští podobně jako v předcházejících zápasech pykali za nedisciplinovanost, když první branku inkasovali ve vlastní oslabení. V závěru prvního dějství pak lovil nymburský brankář Matoušek puk zpoza svých zad ještě dvakrát a po úvodní třetině tedy vedl domácí tým tři nula.
Ve druhé části se dlouho hrálo bez větších šancí na obou stranách a skóre se opět měnilo až v přesilové hře domácích, kteří potrestali vyloučení Eise.
Na začátku závěrečného dějství odčinil Eis svůj prohřešek proti pravidlům a nymburští hokejisté se mohli radovat z první branky. Krátce nato však domácí ujeli v přečíslení dva na jednoho a Beneš vrátil domácím čtyřbrankový náskok. Zpět do hry vrátil Nymburk Stehlík, který dotlačil puk za záda žďárského brankáře Řehoře. V 57. minutě vykřesal ještě naději pro hosty Čtvrtečka, který využil ideální pas od Smejkala. Hosté povzbuzeni vstřelenou brankou odvolali v poslední minutě brankáře Matouška, ovšem po chybě v rozehrávce pět v teřin před před koncem inkasovali pošesté.
Branky: 11. Staněk (Kovářů, Půža), 18. Kovářů (Střecha T., Kolda), 19. Kuřitko (Bureš), 36. Střecha T, 46. Beneš (Juráň), 60. Pleva – 42. Eis (Kuzďas), 48. Stehlík (Kříž, Saňa), 57. Čtvrtečka (Smejkal, Barbora)
Rozhodčí: Skopal – Maloušek, Maťašovský
Vyloučení: 5:5
Využití: 2:0
Třetiny: 3:0, 1:0, 2:3
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Pýcha – Bičiště, Šimek, Kuzďas, Eis, Barbora, Stehlík, Dyrynk, Ječný, Smejkal, Čvrtečka

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace