SKLH Žďár nad Sázavou – NED Hockey Nymburk 7:4 (1:1, 3:3, 3:0)

29. 10. 2012

V 10. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na ledě Žďáru nad Sázavou. Nymburk dokázal smazat dvoubrankový náskok domácích v poslední třetině však už nymburští na inkasované branky nedokázali odpovědět.

Skóre zápasu otevřel domácí Březina, který využil parádní Kotlíkovu přihrávku. Z vedení se však domácí radovali jen chvilku. Hostující Šimek si našlápnul na modré a svoji akci zakončil střelou mezi betony domácího brankáře Opršala. Do konce první části měl Nymburk ještě několik šancí, ovšem stav zůstal vyrovnaný.
Ve druhé třetině se domácí dostali dvěma slepenými brankami do dvoubrankového vedení. Po přesných zásazích Beneše a Březiny svítil na konci 26. min. na ukazateli skóre stav 3:1. Jenže i hostům se podařili dvakrát krátce za sebou překonat brankáře Opršala a v polovině utkání bylo vyrovnáno. Hokejové přestřelce však nebyl ještě konec. Tři minuty před druhou sirénou ujel Plachý, který poslal domácí znovu do vedení. Také na tento gól našel Nymburk odpověď. Martinec zabojoval, předložil puk na najíždějícího Sedláka a bylo opět vyrovnáno.
O výsledku zápasu se tak rozhodovalo až v poslední dvacetiminutovce. Zatímco domácím se dařilo své šance proměňovat, nymburští už recept na překonání Opršala nenalezli. Pátou branku domácích vstřelil Dítě, který prostřelil Matouška. Chleba se lámal ve 48. min. Hostující Sedlák ve velké šanci nedal, hned poté mířil Sirotek do tyče. Krátce na to vstřelili domácí šestou branku a v závěrečné power play Nymburka přidal střelou do opuštěné branky sedmý gól Pleva.
Branky: 7. Březina (Kotlík), 25. Beneš (Kaňka, Plachý), 26. Březina (Kočan, Vítek), 38. Plachý (Střecha), 45. Dítě (Ježek), 52. Jícha (Kunstmüller), 60. Pleva (Opršal) - 10. Šimek (Malínský), 30. Šimek (Sem), 31. Dvořák (Štěpán, Sirotek), 40. Sedlák (Martinek)
Rozhodčí: Pokorný - Musil, Toman.
Vyloučení: 6:5