1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Spartak Pelhřimov – NED Hockey Nymburk 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

27. 11. 2011

Ve 23. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na ledě Pelhřimova. Pelhřimov tímto zápasem ukončil třízápasovou sérii domácích zápasů. A tato série hráčům zpod Křemešníku hrubě nevyšla. Nezískali v ní totiž ani jediný bod. Nymburku se podařilo zvítězit na ledě soupeře po měsíční pauze a díky zisku tří bodů se dotáhnul bodově na Žďár nad Sázavou. V tabulce však Nymburk zůstal na 7. místě. Poprvé v letošní sezóně neinkasovali svěřenci trenéra Bičiště ani branku. Kociánovi se konečně podařilo vychytat čisté konto. Zápas proti Pelhřimovu byl posledním pro kapitána nymburského týmu Přemysla Sedláka, který odchází do Německa do týmu EC Peiting, který hraje Oberligu jih. Pro Nymburk to bude oslabení, neboť Sedlák patří spolu s Lukášem Vaľkem do první pětky v kanadském bodování skupiny Střed.

Vítězství Nymburka se začalo rodit ve 14. minutě, když Sedlák zužitkoval přesný pas od Weisse a trefil se do šibenice. Druhou branku přidali hosté v přesilovce, když se trefil Protivný Jan. Potřetí se rozvlnila síťka za zády domácího gólmana při vlastním oslabení Nymburka. Sedlák zachytil rozehrávku domácích, prodloužil na Vaľka, který si najel mezi obránce a střelou pod víko potřetí překonal domácího brankáře. Na čtvrté brance, která padla v poslední části hry, se opět podílela produktivní dvojice Sedlák – Vaľko. Prvně jmenovaný se protáhl podél mantinelu a  Vaľko poslal zkušeně z první puk mezi nohy nešťastného gólmana.
Branky: 14. Dvořák (Weiss), 24. Protivný Jan (Martinec), 26. Vaľko (Sedlák), 52. Vaľko (Sedlák, Němeček)
Sestava Nymburka: Kocián – Sem, Knesl, Šefl, Vlach, Tondr, Cicvárek – Vaľko, Velechovský, Sedlák – Němeček, Protivný Jan, Martinec – Dvořák, Weiss, Kouřil – Tregl 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace