1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Spartak Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

07. 03. 2010

V posledním kole základní části vyhrál Nymburk na ledě Pelhřimova a zajistil si tak na poslední chvíli postup do play off. Protože Kolín vyhrál ve Žďáru skončil Nymburk nakonec na 8. místě a v prvním kole se tedy utká s vítězem skupiny Pískem.

Byl to spravedlivý souboj. Los proti sobě svedl proti sobě dva týmy bojující o play off. Pelhřimovským stačila k postupu remíza po základní hrací době, Nymburk musel vyhrát. V utkání byli nakonec šťastnější hosté, kteří vyhráli těsným náskokem jedné branky a play off si tedy zahrají oni. Pro Pelhřimov sezóna končí.
V úvodu zápasu byli aktivnější nymburští borci.  Hned ve 2. min. orazítkoval tyč domácí branky Němeček a o chvilku později jej napodobil Dvořák.
Podobně jako hostům se vedlo i domácím v úvodu druhé části hry. Pelhřimovský Votápek zavezl puk do útočného pásma a mířil jak jinak než – do břevna. Až v polovině zápasu se mohli hráči poprvé radovat z branky. A byli to hráči hostí, kteří otevřeli skóre zápasu. Němeček prošel obranou Spartaku, objel branku a svůj průnik zakončil úspěšnou střelou. Vzápětí hráli hosté přesilovku, ovšem ta jim hrubě nevyšla. V oslabení totiž ujel Kubát a střelou pod víko vyrovnal. Za další čtyři minuty šel Nymburk znovu do vedení. Sirotek našel před brankou volného Dvořáka a ten se do prázdné branky nemýlil. Ani tentokrát však Nymburk nebyl ve vedení dlouho. Ještě do přestávky zamířil přesně Mařík a také Micka lovil puk podruhé ze své branky.
V úvodu poslední části hry šel Nymburk do vedení potřetí. Zmatků před Klestilovou brankou využil T. Hladík a potřetí v zápase poslal Nymburk do vedení. Na tuto branku už domácí nestačili do konce zápasu reagovat. V poslední minutě ještě zkusili při vyloučení hostujícího Kozáka power play ale ani v šesti proti čtyřem neuspěli. Hosté se tak mohli začít radovat z postupu.
Branky: 32. Kubát (Mařík), 39. Mařík (Vrdlovec, Tecl) – 31 Němeček (Dulovec), 36. Dvořák (Sirotek, Vacek), 42. T. Hladík (Šimek)
Vyloučení: 2:4
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3
Sestava Nymburka: Micka – Krejčík, Pánek, Sem, Vlach, Kozák, Drak – Dvořák, Sirotek, Vacek – Velechovský, Šimek, T. Hladík – Němeček, Dulovec, Martinec – Mareš, Zvolenský   

Foto převzato z webu Pelhřimova, autor Lukáš Hron

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace