Spartak Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

22. 12. 2009

V dohrávce 21. kola prohrál Nymburk v prodloužení na ledě Pelhřimova. Nymburk odešel popáté za sebou poražen, byť tentokrát získal alespoň bod za remízu v řádné hrací době.

Hned v úvodu zápasu se střídaly šance na obou stranách, ovšem brankáři byli pozorní. Velkou šanci na vstřelení gólu zmařil Němečkovi pohotovou lapačkou Klestil. Krátce na to si při závaru domácích počínal nedovoleně Dvořák a domácí přesilovkou nepohrdli. Mařík za brankou počkal na správný okamžik, nahrál Burianovi a ten se již na lapačku nemýlil - 1:0. Náskok Pelhřimova mohl zvýšit kapitán Tecl, ale jeho střelecký pokus na lapačku Rückl vyrazil. V samém závěru mohl vyrovnat nymburský Mareš, ale nedokázal puk zasunout do branky.
Také v úvodu druhé části hry zlobili domácí nejvíce v přesilovce ovšem tentokrát Rückl svůj tým držel. Naopak ve 33. minutě zužitkovali početní výhodu nymburští. L. Krejčík zůstal před Klestilem zcela sám a nedal domácímu brankáři žádnou šanci - 1:1. Za necelé tři minuty ovšem domácí znovu vedli. Dostál, si vyměnil puk s Jánským a pak sám skóroval. Do konce třetiny měl Pelhřimov více ze hry ovšem Rückl se vyznamenával.
Vedení Spartaku opět netrvalo dlouho. Hráčům Nymburka stačili ze třetí třetiny pouze dvě minuty a opět vyrovnali. Puk dlouho stál na brankové čáře, ale nakonec se dostal až do branky. Za autora gólu byl uveden Drak. Pelhřimov svého soupeře dlouho přehrával, ale Rückl měl dnes formu. Nejprve zmařil šanci Zeleného, pak i Roháčika. Rozhodnout mohli i hosté. Martinec se dostával do úniku, ale pelhřimovská obrana ho v čas odzbrojila.
Prodloužení začali hokejisté Spartaku ve třech hráčích, ale krátké oslabení se jim podařilo ubránit. Vzápětí si zahráli v prodloužení ve třech i hosté, jim se ovšem už tolik nevedlo.  Dvacet vteřin před koncem prodloužení vystřelil výhru Spartaku jihlavský junior ve službách Spartaku Zelený, který ranou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.
„Chtěli jsem přivézt z Pelhřimova bod, ovšem nakonec jsme trochu zklamaní, protože soupeř byl rozhodně hratelný a mohli jsme získat i bodů více. Podali jsme bojovný výkon, ovšem opět nás srazili individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Bohužel na to abychom vstřelili branku se hrozně nadřeme,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Jaroslav Vlasák
Branky: 13. Burian (Kubát), 34. Dostál (Jánský), 65. Zelený (Česnek) - 33. L. Krejčík (Sirotek, Drak), 42. Drak (Dulovec)