1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Spartak Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

17. 11. 2010

V 16. kole druhé hokejové ligy dokázal zvítězit Nymburk na ledě Pelhřimova. Domácí sice dvakrát v utkání vedli, ovšem nymburští hokejisté dokázali dvakrát vyrovnat a nakonec se jim podařilo dovézt utkání do vítězného konce. Nymburk si tak připsal třetí vítězství v řadě.

První branku utkání vstřelili domácí hokejisté, když už ve 3. min. chladnokrevně objel ležícího Rückla Plachý a střelou po ledě pohodlně otevřel skóre zápasu. Hosté odpověděli vzápětí dvěma šancemi, ovšem pelhřimovský brankář Kaiseršrot předváděl své umění. Ve 14. min. však přeci jen kapituloval. Zmatků před domácí brankou využil Rys, který dorazil puk do odkryté klece.
Také úvod druhé části hry vyšel lépe domácím. Havel skvěle našel rozjetého dorostence Hadravu, který byl sice faulován, ovšem i tak dokázal ve svém premiérovém zápase za A-tým Pelhřimova v leže zakončit. Zvýšit vedení domácích mohl v oslabení Havel, ale sám tváří tvář proti Rücklovi neuspěl. A krátce nato bylo vyrovnáno. Müllerova střela od modré totiž skončila až za zády domácího brankáře. Neuběhly ani dvě minuty a hosté šli do vedení, když chybu v pelhřimovské obraně dokázal potrestat přesnou střelou Němeček. Ještě v téže mohl přidat další branku hostí Martinec, ovšem jeho střela se zastavila na břevně.   
Lépe se vedlo nymburskému Klímovi ve 47. min. Klíma si totiž položil Kaiseršrota a pak chladnokrevně zakončil do prázdné branky - 2:4. Závěr zápasu byl hodně dramatický. Domácí totiž dokázali v čase 57:49 zásluhou Hrbatého snížit. Krátce na to byl navíc vyloučen za zdržování hostující Ulrych. Domácí mohli hrát power play šest na čtyři ovšem domácí brankář Kaiseršrot se při odjezdu na střídačku dopustil fatální chyby. V brankovišti totiž nechal položenou svoji hokejku, za což inkasoval dvouminutový trest. Dvojnásobná převaha se rázem ztenčila a hosté už si dokázali vítězství uhlídat.
Branky: 3. Plachý (Rašner), 24. Hadrava M. (Havel), 58. Hrbatý (Kubát.) - 14. Rys (Trégl), 28. Müller (Šimek), 30. Němeček (Vacek, Krejčík), 47. Klíma (Ulrych)
Rozhodčí: Hejduk - Samuel, Zídek
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4
Sestava Nymburka: Rückl – Hataš, Ulrych, Müller, Sem, Krejčík, Kozák, Houser, Zákoutský – Dvořák, Sirotek, Klíma – Němeček, Šimek, Rys – Tregl, Martinec, Vacek     

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace