1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Spartak Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

11. 09. 2011

Vstup do mistrovské sezóny nymburským hokejistům nevyšel. V prvním zápase totiž prohráli na ledě Pelhřimova.

Ve vyrovnané první třetině se domácí dostali do vedení zásluhou Rašnera, který otevřel skóre zápasu. Šanci na vyrovnání měl hostující Sedlák, jenž o milimetry minul domácí branku. Srovnat skóre se tak podařilo hostům až ve druhé části hry, kdy po spolupráci Dvořáka a Sirotka vyrovnal Vaľko. Jenže vyrovnaný stav vydržel na výsledkové tabuli pouhou minutu a sedm vteřin. Domácím totiž vrátil vedení Havel. Za dalších šest minut přidali pelhřimovští další branku a tak šli do poslední části s dvoubrankovým vedením.
Jiskru naděje na vyrovnání vykřesal v 45. min. pro hostující Nymburk obránce Sem, který snížil, ovšem krátce na to inkasoval Rückl z hole Rašnera počtvrté a na tuto branku již nymburští nedokázali odpovědět. „První třetina byla vyrovnaná, měli jsme šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Vyrovnat se nám podařilo až po přestávce, jenže vzápětí nám domácí ujeli dva na jednoho a šli opět do vedení. Vlastní nedisciplinovaností jsme pak domácím nabídli přesilovky, které využili a rozhodli tak o svém vítězství. Myslím, že náš výkon nebyl na úvod sezóny špatný, musíme ovšem proměňovat šance,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Jaroslav Vlasák.
Branky: 7. Rašner (Hrbatý, Tecl), 28. Havel (Suk, Kubát), 34. Novotný (Rašner, Plachý), 49. Rašner (Hrbatý) - 26. Valko (Sirotek, Dvořák), 45. Sem (Sedlák)
Rozhodčí: Talpa - Hertl, Zíka
Vyloučení:
8:12
Využití: 2:2
Oslabení: 0:0
Diváků:
Třetiny:
1:0, 2:1, 1:1
Vývoj skóre:
1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2
Sestava Nymburka: Rückl – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Tondr, Pánek – Dvořák, Sirotek, Vaľko – Martinec, Šimek, Sedlák – Velechovský, J. Protivný, Toma – Turinský    
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace