1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Spartak Pelhřimov - NED Hockey Nymburk 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

15. 11. 2012

Souboj mezi čtvrtým a pátým celkem rozhodly dva faktory. Bezchybný gólman Čekal, jenž nestačil na jedinou ze třiceti střel, a první lajna domácích.

Ta měla prsty ve všech pěti gólech. Domácím vyšla úvodní třetina, ve které se svěřencům trenéra Melouna podařily vsítit dvě branky. Prostřední část nenabídla díky vyrovnanému boji žádnou trefu. Naopak hned čtyři góly padly v periodě poslední. Rovnou třikrát lovil puk ze sítě nymburský gólman Matoušek. Po divokém výsledku v Hodoníně si tak Pelhřimovští připisují další tři body do velmi vyrovnané tabulky.
Hned první akce zápasu ukázala, komu dnes bude patřit zápas 14. kola. Plachý probruslil do útočného pásma, přihrál mezi kruhy Teclovi, kterého prozatím vychytal gólman Matoušek. Ve velké příležitosti se zjevil v 6. minutě Bezděk, který se při hře čtyři na čtyři octnul tváří v tvář strážci hostující svatyně. Pelhřimovský forvard mířil na lapačku, jenže Matoušek jeho úmysl vystihl.
První vážnější situaci musel Čekal řešit v 8. minutě. Jonáš se prodral až před gólmana Spartaku, který si s pokusem hostujícího útočníka poradil. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu Hrbatý, který se dostal ke střele z pravého kruhu poté, co Tecl výborně uzmul puk nymburské obraně. Jenže jihlavský odchovanec mířil jen doprostřed brány.
Za nedlouho si však pelhřimovští příznivci mohli poprvé zakřičet gól. V deváté minutě předvedl Plachý skvělou sólojízdu středem nymburské obrany, kterou zakončil povedeným blafákem. Netrvalo dlouho a Spartak vedl již o dvě trefy. K Teclovi se dostal odražený puk, jenž domácí kapitán nekompromisně napálil do středočeské branky.
Jenže nebýt skvěle chytajícího Čekala, dvoubrankový rozdíl by se rázem rozplynul. Mladý gólman nejprve zlikvidoval dva pokusy agilního Jonáše a následně zničil únik Dvořáka. Slibnou šanci si připravil i Martin Hadrava. Ale jeho vyjetí zpoza branky si Matoušek pohlídal.
Sedmatřicetiletý Dvořák si nepřišel na Čekala ani na začátku druhé třetiny, když souboj muž proti muži ovládl domácí gólman. V polovině dvacetiminutovky si díky přesilovým hrám vytvořil Spartak velký tlak. Leč šance zůstaly nevyužity. Nejprve marně bušil na nymburskou klec Bezděk. Poté nevyužil největší šanci prostřední části Tobola. Plachý vypálil z pravé strany na gólmana Matouška, který pravým betonem vykopl puk přesně do jízdy Tobolovi, který z vrcholku kruhů přestřelil prázdnou bránu.
Tři minuty před druhou sirénou se stala nepříjemnost Kubátovi. Šestatřicetiletý útočník inkasoval úder vysokou holí, po které utrpěl tržnou ránu v obličeji. Čtyřminutová přesilovka se přenesla do třetí třetiny, kde ji domácí zužitkovali. Hrbatý vystřelil z pravého kruhu přes obránce a puk prošel Matouškovi pod betony.
Ve 44. minutě bylo nařízeno trestné střílení po faulu Votápka na Martince, jenž jako jediný střelec z hostující střídačky překonal Čekala. Zdramatizování zápasu ale odmítl Plachý. Z pravé strany vystřelil na Matouška, jemuž prošel puk pod výstrojí.
Definitivní tečku za střeleckým večerem první lajny udělal domácí kapitán. Plachý rozjel pohlednou akci, na které se podílel každý člen elitní formace, přičemž Tecl stál na konci celého útoku.
Šanci na zkorigování skóre měl dvě minuty před koncem Šimek. Dle sudího byl nymburský hráč faulován Bezděkem v situaci, kdy byl sám před Čekalem v gólové situaci, tudíž hlavní sudí zkřížil ruce. Ale Čekal si nenechal pokazit povedený večer a Šimka efektivně vychytal.
Branky: 9. Plachý (Jelínek), 11. Tecl (Hrbatý, Adam), 42. Hrbatý (Plachý), 51. Plachý (Hrbatý), 54. Tecl (Plachý, Hrbatý) - 44. Martinec TS
Vyloučení: 6:4
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Rozhodčí: Pokorný - Polák, Klouda
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 5:1
NED Hockey Nymburk: Matoušek - Cicvárek, Malinský, Šefl, Vlach, Sem, K. Šimek - Tregl, M. Šimek, Velechovský - Martinec, Jonáš, Dvořák - Bílek, Stehlík, Štěpán 

článek převzat z webu Pelhřimova
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace