1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

Stadion Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

18. 11. 2007

Nymburk se potácí v obrovské krizi. Prohrál i na ledě poslední Kutné Hory. Zápas měl dva zlomové momenty. Vždy to byla nevyužitá šance hostí a vzápětí následoval gól v jejich síti. Prvním momentem bylo břevno Turinského, druhým nevyužitá přesilovka 5 na 3. V brance Nymburka se představil už pátý gólman, kterým byl Jaroslav Jágr. V Nymburském dresu se poprvé po měsíčním hostování v Kutné Hoře objevil Jiří Martinec a hned se mu proti týmu, ve kterém měsíc nastupoval, podařilo skórovat.

Hosté začali aktivně. V 8. min. se krásně uvolnil přes obránce Martinec a nedal Bartovi šanci. Domácí kontrovali o čtyři minuty později, když se v přesilovce trefil z úhlu Polák. Také Nymburk proměnil v závěru první třetiny početní výhodu a zásluhou Kaulfuse se dostal podruhé do vedení.
Od druhé třetiny začal mít Nymburk navrch, domácí hráči nestíhali a pomáhali si fauly. Ty přesný a velmi přísný rozhodčí Lacina nekompromisně trestal, ovšem Nymburk už žádnou branku nepřidal. Nejblíže k ní měl v 28. min. Turinský, který trefil břevno. Za deset vteřin pak domácí z protiútoku zásluhou parádního blafáku v podání Hemského vyrovnali.
Také v poslední třetině měl Nymburk velkou převahu, ovšem domácí poctivě bránili a hosté z převahy nic nevytěžili. Nevyužili dokonce ani více než minutu dlouho přesilovku 5 na 3. Krátce po jejím vypršení přišla chyba v obraně a domácí se po rychlém brejku dostali do vedení, které udrželi až do konce.
Branky: 12. Polák (Anderle), 28. Hemský, 58. Bláha (Hemský) – 8. Martinec (Sirotek), 18. Kaulfus (Šimek)
Rozhodčí: Lacina
Vyloučení: 12:8, navíc Jančařík (KH) dku, Hertl, Šimek 10 min. os. tr.
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 600
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2
Sestava Nymburka: Jágr – Kos, Zeman, Kaulfus, Kříž, Krejčík, Bartoníček – Fišer, Sirotek, Martinec – Turinský, Šimek, Nýč – Dulovec, Hertl, Kadeřábek    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace