1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

TJ SC Kolín - NED Hockey Nymburk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

11. 12. 2011

V dalším pokračování druhé hokejové ligy na sebe narazily celky Kolína a Nymburka. Byl to souboj pátého Nymburka se třetím týmem tabulky skupiny Střed. Nymburk neuspěl ani v pátém letošním vzájemném měření sil. Dvakrát vyhráli Kozlové v přípravě, v neděli pak potřetí v mistrovské soutěži. Hosté nedali na kolínském ledě ani jednu branku, a tak nemohli na lepší výsledek pomýšlet.

Běžela třicátá devátá minuta zápasu. A kolínští fanoušci měli důvod k radosti. Jejich uzdravený kapitán Josef Malý vstřelil branku a poslal Kozly v derby do vedení.

Forward Malý se trefil z otočky na kruzích na zadní tyč Kociánovy branky. A jeho branka do šatny rozhodla zápas.

Nymburští se tedy v poslední dvacetiminutovce dlouho drželi Kolínu na zádech, ale na Brázdila zbraň nenašli. A když pak sami takticky pochybili, bylo jasno.

Čároví sudí si všiml, že Nymburk hraje v šesti a onom oslabení hosté inkasovali podruhé. Krásnou hokejovou akci zakončil do odkryté branky z mezikruží Hanzl. A v tu chvíli bylo hotovo už definitivně.

Na hokejové momenty, které Nymburk předváděl v první třetině, všichni jakoby na střídačce hostů zapomněli a do zápasu se vrátit nedokázali. Kozlové tak po delší době slavili plný bodový zisk. A protože to bylo na domácím ledě a v derby s Nymburkem, zisk tří bodů je potěšil o to víc.

Branky: 39. Malý (Kubát), 49. Hanzl (Barták, Mejzr).
Rozhodčí: Jebavý - Bosák, Ledinský.
Vyloučení: 6:7.
Využití: 1:0.
Oslabení: 0:0.
Třetiny: 0:0, 1:0., 1:0.
Diváci: 750.
Kolín: Brázdil - Nedbal, Procházka, Pácal, Barták, Pýcha, Richter - Skokan, Kubát, Malý – Mejzr, Hanzl, Morkes – Čtvrtečka, Hloušek, Ježek.
Nymburk: Kocián – Sem, Knesl, Šefl, Vlach, Tondr, Cicvárek – Velechovský, Valko, Šimek – Němeček, Protivný, Tregl – Dvořák, Weiss, Eis.

Článek převzat z Nymburského deníku, autorka Tereza Hölzelová

Foto: jack, Kolín

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace