TJ Sršni Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 1:7 (0:3, 0:4, 1:0)

18. 01. 2012

Hokejistům šly přesilovky, dali v nich čtyři góly. Nymburský brankář Blažíček byl hodně blízko druhé nuly v řadě, nakonec v poslední minutě zápasu s poslední Kutnou Horou inkasoval.

Hokejisté Kutné Hory předvedli ve středečním utkání třicátého šestého kola druhé ligy výkon, který není hoden této soutěži. Doma podlehli Nymburku 1:7 a někteří diváci si vylévali zlost tak, že se bavili na účet Sršňů a hanlivě na ně pokřikovali.
Nymburku se podařil vstup do utkání, když se ve 4. minutě při signalizované výhodě trefil Velechovský – 0:1. O deset minut později dostali Sršni možnost hrát téměř dvě minuty 5 na 3, ale rána Bílka ani šance Kubišty v bráně Blažíčka neskončily. Na začátku 18. minuty ukázal Sršňům F. Dvořák, jak střílet, když téměř od modré v jízdě propálil Bartu – 0:2. Na začátku 20. minuty protestoval proti trestu tak vehementně domácí obránce Kadlec, že si vysloužil „desítku“ a ještě k tomu trest ve hře. Celkem tedy inkasoval 2+5+10+20 trestných minut.  Dlouhou přesilovku hned z kraje využil Martinec – 0:3.
Ve 23. minutě fauloval v úniku nymburského Weisse bek Veselý a sám faulovaný trestné střílení s přehledem proměnil – 0:4. Další gól v brance Sršňů na sebe nenechal dlouho čekat: Protivný si v přesilové hře najel před bránu a střelou tahem vymetl šibenici Krištofovy brány – 0:5. Dlouhou početní převahu využili hosté i napotřetí, když Krištofa prostřelil i Tregl. Po této brance se Krištof přesně po 4 minutách a 23 vteřinách a třech inkasovaných brankách sebral a odjel zpět na střídačku a do branky Kutné Hory se vrátil Libor Barta ml.
V polovině zápasu fauloval Vondráček v úniku Kouřila, ale další trestný nájezd už nymburský hráč neproměnil. Sedmou branku přidali Nymburští až v čase 32:55, kdy využil další přesilovou hru Toma – 0:7.
Na začátku třetí třetiny mohli Sršni snížit skóre, ale Pomichálek nedostal puk v přesilovce ani do prázdné brány. Ve 46. minutě se zaskvěl parádní zákrokem Barta, když tygřím skokem zastavil dorážku Sirotka. A to nebylo všechno, diváky udivoval i nadále ve třetí třetině. Nakonec se Sršni dočkali i čestné branky. V poslední minutě ujel v oslabení Sladký a Pomichálek jeho přihrávku zužitkoval – 1:7.
Branky a nahrávky: 60. Pomichálek (Sladký) – 4. Velechovský (Šimek, Tregl), 18. F. Dvořák, 20. Martinec (Němeček), 23. Weiss (TS), 24. J. Protivný (Štěpán), 25. Tregl (Šimek), 33. Toma (Sirotek).
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 6:9, navíc: Kadlec 10 min. OT + TH – Cicvárek 10 min. OT.