TJ Sršni Kutná Hora - NED Hockey Nymburk 4:5 pp (2:3, 1:0, 1:1 – 0:1)

26. 10. 2011

Nymburští hokejisté zvítězili v prodloužení na ledě Kutné Hory. Nymburk v zápase čtyřikrát vedl, domácí ale dokázali vždy vyrovnat. Vyrovnávací gól, který domácím přinesl bod za remízu v řádné hrací době, vstřelili kutnohorští 14 vteřin před koncem ve hře 6 proti 4.

Za Nymburk nastoupil v brance letos již pátý gólman, tentokrát to byl Pavel Bílek – junior Sparty Praha. Poprvé se Nymburk dostal do vedení už v polovině druhé minuty, kdy se v brankovišti srazil domácí brankář Barta s jedním s obránců a Knesl v pohodě otevřel skóre. Vedení však hostům nevydrželo dlouho, protože domácí využili hned svoji první přesilovku a zásluhou Burdy vyrovnali. Podruhé se dostal Nymburk do vedení v 10. min., kdy střelou z dálky k tyči překonal Bartu Velechovský. Ani tentokrát se ale hosté neradovali dlouho. Knesl vyrobil v přesilovce hrubici na modré a Kubišta se v nájezdu v oslabení střelou mezi nohy nemýlil. Ještě v téže přesilovce však šel Nymburk zásluhou obětavé dorážky Dvořáka přeci jen znovu do vedení.
Nejistý výkon domácího brankáře Barty měl za následek to, že do druhé třetiny jej nahradil v kutnohorské brance Krištof.  Ten musel hned na začátku druhé třetiny čelit obrovské šanci Vlechvoského, který zůstal zcela sám mezi kruhy. Místo střely pod víko však vyprášil jen Krištofovi betony. Otřepané nedáš –dostaneš se potvrdilo vzápětí. Nymburk několikrát chyboval v rozehrávce z čeho domácí těžili třetí brankou za zády Bílka. Nymburk pak dostával Kutnou Horu pod dlouhodobý tlak, Kutná Hora hrozila jen sporadicky ale když už se dostali hráči domácí do šancí byly to příležitosti, které zaváněly brankou.
Skóre se však změnilo až na začátku třetí třetiny. To si vyměnil puk Šimek s Vaľkem a prvně jmenovaný lehkou tečí usměrnil puk do branky počtvrté.  Definitivní pojistku mohl dát hostům Martinec, který ujel zcela sám v oslabení, ovšem stejně jako Velechovský pálil jen do betonů. Když už se zdálo, že si Nymburk dojde pro vítězství, vyhodil zbytečně Cicvárek puk ze hřiště ven a putoval v čase 57:50 na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí si vzali oddechový čas a zkusili power play. A to se jim vyplatilo. V čase 59:46 totiž našel Kubišta volného Bláhu a ten se štěstím procedil puk pod rukou Bílka do nymburské sítě.
Prodloužení trvalo přesně 60 vteřin. Martinec si narazil puk o Dvořáka a střelou po ledě rozhodl o vítězství Nymburka.
Branky: 4. Burda (Kubišta), 12. Kubišta, 25. Kurka (Křišťan), 60. Bláha (Kubišta) - 2. Knesl (Valko), 10. Velechovský (Sedlák), 12. Dvořák (Tregl, Martinec), 44. Šimek (Valko), 61. Martinec (Dvořák)
Rozhodčí: Nečas
Vyloučení: 3:5